TOBB GEREDELİ İSME HİZMET ŞEREF BELGESİ VERDİ TOBB GEREDELİ İSME HİZMET ŞEREF BELGESİ VERDİ

Gerede Orman işletme Müdürlüğü yangın ilk müdahale ekibine yönelik denetim ve eğitim tatbikatı gerçekleştirildi. Eğitim tatbikatına Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, Koruma Şube Müdürü Osman Koru, Gerede Orman İşletme Müdürü Vasfı Cem Bulut, işletme şefleri, orman muhafaza memurları ve yangın işçilerinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim tatbikatında ilk müdahale ekinin hazırlıkları denetlenerek, araç ve gereçlerinin uygunluğu kontrol edildi.

Alev avcılarının yangın öncesi, yangın esnasında ve yangın sonrasında yapılacak tüm iş ve işlemlerin iş güvenliği ve gerekli emniyet tedbirleri alınarak nasıl yerine getirileceği hakkındaki mevcut bilgileri, teorik ve uygulamalı olarak yapılan eğitimlerle pekiştirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yaz mevsimi öncesinde Bolu Orman Bölge Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızdan isteğimiz orman yangınlarına karşı tedbirli olmaları,  orman yangınlarını önlemeye yönelik yetkililerce yapılan uyarıları dikkate almaları, ormanlarımızda ateş veya duman görmeleri durumunda ücretsiz Orman Yangın Hattı 112’yi arayarak ihbarda bulunmalarıdır. Vatandaşlarımızdan bunları talep ederken bizlerde alev avcılarımızı eğitim ve tatbikatlarla hazır tutarak stratejik noktalara konuşlandırıyoruz.”

HABER: Berfin MUTLU