HABER: FARUK ÇİDEM

“BU BİR VEDA DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇLARA BİR BESMELEDİR” “BU BİR VEDA DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇLARA BİR BESMELEDİR”

Bolu Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumu meclis salonunda gerçekleştirildi. Geçtiğimiz ay olağanüstü toplanan ve gergin geçen meclisin ardından yapılan ilk toplantıda Başkan Özcan, AK Parti grubundan özür dilemesini istedi. AK Parti Bolu Belediye Meclisi Grup Başkan vekili Uğur Akbay yaşananlarla ilgili konuşma yaptı.

“HERKES KENDİSİNE SORMALI”

Uğur Akbay, yaşananların neden olduğuna dair herkesin kendisini sorgulaması gerektiğini belirterek, “Geçen hafta olağanüstü toplantıda istenmeyen olaylar çıktı. Bunun olmasını biz de istemezdik ama bunlar neden oldu diye herkes kendisine sormalı. Biz sorduk. Umarım burada bulunan herkes de özellikle sorumlu kişiler öncelikle kendisine sorsun. Yapılan hareketin doğru olmadığını yada neden bu noktaya geldiğimizi konuştuk. Biz meclis üyesi arkadaşımızla bu konuyu partimizde gerekli organlarımızla istişare ettik. Kendisinin öncelikle depremden dolayı bulunduğumuz günler nedeniyle doğru olmadığı ama bu noktaya nasıl geldiğini ifade etti. Kendisinin de üzgün olduğunu biliyoruz” dedi.

“BİZLERE DEFALARCA HAKARET ETTİNİZ”

Tanju Özcan’ın mecliste defalarca kendilerine hakarette bulunduğunu ifade ederek, “Sayın başkan siz bu mecliste seçildiğiniz günden beri gerek partimizi, gerekse meclis üyesi arkadaşlarımızı hedef alarak bir sürü hareket gerçekleştirdiniz. Bunlardan çok var. Son mecliste yaşananlar bunun en güzel örneğidir. Bizleri hedef alarak çay attınız. Ardından bizim partimizin sembolü olan ampulü kırdınız. Birşeyleri bahane ederek bize dosya fırlattınız. Biz Bolu adına meclisin iyi geçmesi adına sükunetimizi koruduk. Burada cevap çok kötü verilebilirdi. Biz de bu güce sahibiz. Siz bu yaptıklarınızdan dolayı bizlerden özür dileyin biz de gereğini yaparız” diye konuştu.