Bolu’da, eğitim öğretimin ilk yarısının sona ermesiyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, yazılı bir açıklama yaptı. Sarıcı, “2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemini sağlıkla ve başarıyla tamamlamış olduk. En büyük gayemiz okuyan, araştıran, kendini geliştiren, bilimi ve teknolojiyi üreten, milli ve manevi değerlerini kişiliğine yansıtmış nesiller yetiştirmektir” dedi.

OKUL ÖNCESİNDE BÜYÜK BAŞARI

Sarıcı, “Bu eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitime erişimde yüzde yüz seviyesine yaklaştık. Yaygın eğitimle ve köy yaşam merkezlerimizle eğitimi milletimizin tüm fertlerinin kolaylıkla ulaşacağı bir yapıya kavuşturduk. Aşçılık başta olmak üzere meslek liselerimizde akademik başarının artmasının yanı sıra öğrencilerimiz Bolumuzun adını ulusal ve uluslararası düzeyde daha fazla duyurdu. Kütüphanelerimiz, STEM ve sanat atölyelerimizde sunulan imkanlar, öğrencilerimizin bilime ve teknolojiye merakını artırmanın yanı sıra onlara TEKNOFEST, TÜBİTAK gibi yarışmalara daha nitelikli çalışmalarla hazırlanma imkanı sağladı” diye konuştu.

VALİLİKTEN BOLU İÇİN KRİTİK UYARI VALİLİKTEN BOLU İÇİN KRİTİK UYARI

BAŞARILARI SÜRDÜRECEĞİZ

Sarıcı, ilk dönem gösterilen başarıları devam ettireceklerini belirterek, “Sanata dair birçok okulumuzda gerçekleştirilen çalışmaların güzel sonuçlarını görmek bizleri ayrıca gururlandırmakta. Bakanlığımızın sunduğu imkanlarla güçlendirme çalışmalarının yanı sıra yapılan büyük onarımlarla eğitim ortamlarını güzelleştirmeye devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz tüm bu çalışmaları, ikinci dönemde yenilenen ve güzelleşen daha fazla sayıdaki okul binalarımızda güvenle ve başarıyla sürdürmeye devam edeceğiz. Aile okulu projemizde her gün sayıları artan velilerimizle okul-aile iletişimi daha etkili ve yapıcı bir yapıya kavuşuyor. Tüm çalışmalarımızı bugünün güçlü ve büyük Türkiye’sini Türkiye Yüzyılı'nda daha güçlü yarınlara taşıyacak çocuklarımızı ve gençlerimizi daha donanımlı yetiştirmeye yönelik sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.