Haber:Berfin MUTLU

İstanbul Eyüpsultan'da yabancı uyruklu öğrenci tarafından silahla vurularak katledilen müdür için pek çok ilde olduğu gibi ilimizde de eylem gerçekleştirildi.

Bolu’da öğretmenler, öğretmen çocukları ve öğrencilerin yer aldığı yaklaşık 200 kişilik grup ilk önce sloganlar eşliğinde Valilik önünde toplandı. Eğitim-Bir-Sen tarafından valilik önünde basın açıklaması yapıldı.

Eğitim-Bir-Sen’in yaptığı basın açıklamasında; “İstanbul/Eyüpsultan’da eski bir öğrenci okul müdürü İbrahim Oktugan’a silahla saldırıda bulunmuş, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan okul müdürümüz maalesef kurtarılamayarak vefat etmiştir. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve bütün eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz. Yıllardır, kanayan bir yara hâline gelen şiddet olaylarına dikkat çekiyor, tedbir alınması için yetkililere çağrıda bulunuyoruz” ” ifadelerini kullandı.

Eğitim Bir-Sen’in basın açıklamasının ardından Eğitim-Sen sloganlar eşliğinde basın açıklaması yapmak üzere 2 bin kişilik grupla Kardelen Meydanı’na yürüdü. İzzet Baysal Anıtı’nın önünde açıklamada bulundu.

Yozgat’ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı Yozgat’ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Öğretmen topluluğu tarafından yapılan basın açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmene şiddete yönelik daha fazla önlem alması gerektiğini vurgulayarak, öğretmenlerin katledilmesini kınadı. Konuşmayı sonlandırırlarken iş bırakma eylemine ise mesai bitimine kadar devam edecekleri belirtildi. Öğretmenleri bu günde çocukları ve öğrencileri de yalnız bırakmadı.