Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesinde İç Hastalıkları Anabilim Dalında dersler veren AK Parti Bolu Belediye Başkanı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Gölköy Kampüsünde öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencileri ile voleybol oynayan, çimlerde oturup sohbet eden Demirkol, projelerinden bahsetti öğrencilerinin talep ve önerilerini dinledi.

Öğrencilerin en büyük sorunu olan ulaşım sıkıntısını halk otobüsleri esnafını da mağdur etmeden ilk etapta çözeceklerini belirten Demirkol, Genç Kart uygulamasıyla ilgili olarak, “Genç Kart ile gençlerimize yönelik özel indirimler ve fırsatlar sunacak bir kart programı oluşturulacaktır. Bu kart, eğitim ve ulaşım hizmetlerinin yanı sıra, sosyal, spor ve kültürel etkinliklerde kullanılabilecektir.” dedi.

Gençler, gençlik kamplarında bir araya gelecek

Bolu’ya eğitim için gelen gençlerin Bolu’nun doğal güzelliklerini görmeden Bolu’dan dönmesini istemediklerinin altını çizen Demirkol, “Gençlerimize doğa içinde eğitici ve eğlenceli etkinlikler sunan kamplar düzenleyeceğiz. Bu kamplar, gençlerimizin kişisel ve sosyal becerilerini geliştirecek, onlara unutulmaz deneyimler yaşatacaktır.” ifadelerini kullandı.

DOĞAN ONURLU İLK VAADİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR DOĞAN ONURLU İLK VAADİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Öğrenci Danışma Meclisi kurulacak

Belediye ve üniversite öğrencilerinin iş birliği ile kulüpleri temsilen danışma meclisi kurulacağı ve öğrencilerinde söz sahibi olacağını vurgulayan Demirkol, “Genç- kafe ve söyleşi mekanları ile gençlerimizin öğrenme ve sosyal etkileşimi için kullanabilecekleri ve bir araya gelecekleri mekanlar oluşturulacaktır. Bu mekanlar, rahat ve ilham verici bir atmosferde gençlerimize hizmet verecektir.” şeklinde konuştu.

Etüt merkezleri üniversite öğrencilerine gelir sağlayacak

Mahallelerde kurulacak etüt merkezlerinde çocuklar ile üniversite öğrencilerini bir araya getirmek istediklerini belirten Demirkol, üniversite öğrencilerimiz çocuklara ödevlerinde yardım edecekler bu şekilde hem maddi bir kazanç sağlayacaklar hem de Bolulu vatandaşlar ile daha yakın olacaklarını, kendilerini evlerinde gibi hissedeceklerini söyledi. Demirkol, “Şehrimize eğitim için gelen ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik destek programları oluşturulacaktır. Bu programlar, beslenme ve eğitim materyalleri gibi temel ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca; şehir dışındaki üniversite öğrencilerimize destek kapsamında il dışında eğitim gören hemşerilerimize maddi ve manevi destek sağlanacaktır.” dedi.

31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Alişarlı’yı ve rektörlük çalışanlarını ziyaret eden Demirkol, “Rektörümüze kabulleri ve sıcak misafirperverliğinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar dilerim.” ifadelerini kullandı.  Haber Merkezi

Editör: Elif Erdoğan