Millî Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen dijital dil öğrenme platformu olan diyalekt, Namık Kemal İlkokulu konferans salonunda İngilizce öğretmenlerine tanıtımı gerçekleştirildi. Diyalekt, telefon ve tabletlere ücretsiz olarak indirilebilmekte ve öğrenciler EBA üzerinden, vatandaşlar ise E-Devlet şifreleriyle yine ücretsiz bir şekilde platformdan yararlanabilecek.

Namık Kemal İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Yaşar Bilir ve merkez ilçede görev yapan İngilizce öğretmenleri katılım sağladı.

Düzce'de iki katlı evde çıkan yangın söndürüldü Düzce'de iki katlı evde çıkan yangın söndürüldü

Öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden erişim sağlayabildiği, E-Devlet şifresiyle bütün vatandaşların ücretsiz bir şekilde kullanılabildiği platform hakkında gerekli bilgilendirme AR-GE biriminde görev yapan İngilizce Öğretmeni Celalettin Özhan Arslan tarafından gerçekleştirildi. Telefon ve tabletlere ücretsiz olarak indirilebilen diyalektin okullarda yaygınlaştırılması ve öğrencilere tanıtımının yapılarak yaygın bir şekilde kullanılması vurgulandı.