Geleceğin minik gazetecileri Başkan Allar’a, belediye başkanının görev ve yetkileri başta olmak üzere birçok soru yöneltirken, Başkan amcalarından istedikleri talepleri de dile getirdiler. Minik gazeteciler, belediye başkanından talep ettikleri konularla da geleceğe dair umut verici işaretler taşıdı.

Yapılan bu etkinlikle öğrenciler toplumsal sorumluluklarını ve yerel yönetimlerin işleyişini daha yakından tanıma fırsatı buldu. Aynı zamanda, belediye başkanları ve yerel yönetimler için de genç nesillerle iletişim kurma ve onların düşüncelerini anlama açısından önemli bir platform oluşmuş oldu.

Esentepe Ortaokulu öğrencilerinin, Sosyal Bilgiler dersi kapsamında gerçekleştirdikleri bu etkinlik, öğrencilerin sadece ders kitaplarından değil, gerçek hayattan da öğrenmelerine olanak sağladı. Röportaj yaparak belediye başkanıyla doğrudan iletişim kurmak, öğrencilere demokratik süreçlerin işleyişini anlamaları ve toplumsal katılımın önemini kavramaları açısından büyük bir deneyim oldu.

Samsun'da kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü yakalandı Samsun'da kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü yakalandı

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ziyaret sonrası açıklamasında; “Esentepe Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Dursun Akdoğan ve kıymetli öğrencilerimiz ile röportaj gerçekleştirdik. Değerli öğretmenimize ve kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyor, eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi