Çalıştay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından müzik öğretmeni Müjde Sarısözen Doğan yönetimindeki çocukların keman gösterisiyle başladı.

Tura’dan keman gösterisi yapan çocuklara teşekkür

Açılış konuşması için Dr. Öğr. Üyesi Ümit Tura kürsüye geldi. Katılımcılara ve kendisinden önce sahnede keman gösterisi yapan çocuklar ile o çocukları yetiştiren öğretmenlere teşekkür ederek sözlerine başlayan Tura, Okullarda Finansal Okuryazarlık Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi ile ilgili detaylı bilgi verdi. Projenin amacı hakkında konuşan Tura projede emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Karaca: “Finansal okuryazarlık hayati öneme sahiptir.”

Kasım ayının zam şampiyonu tereyağı Kasım ayının zam şampiyonu tereyağı

Protokol üyelerinin ardından söz alan BAİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Karaca katılımcıları selamlayarak sözlerine başladı. “Finansal okuryazarlık hem ülke ekonomisi için hem de birey ve aile bütçesi için hayati öneme sahiptir” diyen Karaca, güçlü ekonomi için finansal okuryazarlığın önemini vurguladı. Karaca projeye katkı verenlere teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Projeye emek verenlere Karaca tarafından teşekkür belgesi ve çalıştayda konuşma yapanlara hediye verildi. Hediyelerin verilmesinin ardından proje hakkında sunum yapıldı ve çalıştay raporunun okunmasıyla çalıştay sona erdi.