Haber: Berfin MUTLU

Baba vahşeti! 3 çocuğunu öldürdü... Baba vahşeti! 3 çocuğunu öldürdü...

Bolu’da Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde Fen lisesi öğrencileri, Güzel Sanatlar Öğretmeni Lütfiye Türedi rehberliğinde resim sergisi açılışı gerçekleştirdi. Açılışa Bolu Belediye Başkanı yardımcısı Rasim Özdemir, Bolu Fen Lisesi Okul Müdürü Ali İhsan Duman gibi isimler katıldı. Sergi 28 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek.

“FEN LİSESİNDEN BÖYLE BİR SERGİNİN ORTAYA ÇIKMASI ÇOK GURUR VE ONUR VERİCİ”

Açılışta konuşan Bolu Belediye Başkanı yardımcısı Rasim Özdemir, fen lisesi öğrencilerinden böyle bir resim sergisi düzenlemesinden gurur duyduklarını belirterek, “Zeki, Çalışkan arkadaşlarımızın böyle bir yeteneklerinin ortaya çıkması çok güzel bir şey. Eğitim sistemi anlamında baktığımız zaman çocuklarımızı genelde hep sınavlara yetiştiriyoruz. Öğrencileri yeteneklerinden mahrum bırakıyoruz yani ülke açısından böyle bir eksikliğimiz var. Ama her çocuğumuzun bir yeteneğini ortaya koyması gerekiyor. Ya sporda ya resimde ya da müzik anlamında mutlaka bir yeteneği olması gerekiyor. Çocuklarımızı elimizdeki şartlardan ötürü daha çok sınava hazırlıyoruz. Ama özellikle fen lisesinden böyle bir serginin ortaya çıkması çok gurur ve onur verici bir şey. Ben öncelikle hocamızı sonra tüm öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

“BİR KEZ DAHA SANATIN GÜCÜNÜ GÖSTERMİŞ OLDUK”

Güzel Sanatlar Öğretmeni Lütfiye Türedi, yaptıkları sergiyle bir kez daha sanatın gücünü gösterdiklerini belirterek, “Öğrencilerimizle birlikte davetiyemizin de başlığında olduğu gibi hayallerimizi tuvale döktük. Bütün öğrencilerimiz hemen hemen tuval veya kağıt üzerine resim yaptı. Tüm öğrencilerimizin çalışmasını sergiye koyduk. O yüzden sergimiz çok zengin oldu. Bir kez daha sanatın gücünü göstermiş olduk. Biz fen lisesi olarak öğrencilerimizle birlikte bu sergiye çok kısa bir sürede hazırlandık. Ben fen lisesine 2. Dönem başladım. Bu 2. Sergimiz ve gayet içimize sindi. Sanat her zaman her yerde gerekli” ifadelerini kullandı.