TEM Otoyolunun Gerede Kavşağı-Karabük Kavşağı Kesimi Gerede Kavşağı Bağlantısı 1-2.km.leri arasında yol yapım çalışması nedeniyle İstanbul yönünde adı geçen bağlantı kolu trafiğe kapatılmış olup, ulaşım bir sonraki kavşaktan sağlanmaktadır.

Bolu-Gerede yolunun 0-45.km.leri arasında fiber optik kablo altyapı tesisi yapım çalışmaları nedeniyle, muhtelif kesimlerde çalışma yapılan kesimin istikametine göre 08:00-20:00 saatleri arasında sağ şeritler trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Bolu-Yeniçağa-Gerede yolunun 17.km.sinde menfez yapım çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Gerede-Ankara yolunun 23-28.km.leri arasındaki üstyapı (BSK) yenileme ve yol genişletme çalışmaları nedeniyle Gerede-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara-Gerede istikametinden iki yönlü (Gidiş-Geliş) olarak sağlanmaktadır. Seben Ayr.- Nallıhan-Beypazarı yolunun 37-38.km.leri arasında Çayırhan Tüneli bağlantı yolları yapım çalışmaları nedeniyle, ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Seben Ayr.- Nallıhan-Beypazarı yolunun 33-37.km.leri arasında bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle yolun her iki yönü trafiğe kapatılarak ulaşım servis yolundan iki yönlü (gidiş-geliş) ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Mengen-Yeniçağa yolunun 24.km.sinde meydana gelen heyelan nedeniyle Mengen-Yeniçağa istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Yeniçağa-Mengen istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanmaktadır.

Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara yolunun 4652.km.leri arasında üstyapı yenileme ve yol genişletme çalışmaları nedeniyle Ankara-Kahramankazan istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım 46+500-47+500 km.leri arasında servis yolundan 47+500 ile 51+300 km.leri arasında ise Kahramankazan-Ankara istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Anadolu Otoyolunun Kaynaşlı Kavşağı-Abant Kavşağı Kesimi arasında (Bolu Dağı Tüneli Geçişi) tünel portal yapısı ve viyadüklerde genleşme derzi yenilemesi çalışmaları nedeniyle Ankara istikametinde otoyol trafiğe kapatılarak ulaşım Kaynaşlı Kavşağından D-100 Devlet yoluna aktarılmış olup, sürücüler tekrar Abant Kavşağından otoyola katılım sağlayabilmektedir.

(Düzce-Bolu) İl Sn. yolunun 0+000 – 3+800 km.leri arasındaki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun Düzce – İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İstanbul – Düzce istikametten iki yönlü (Gidiş-Geliş) olarak sağlanmaktadır.

Ankara-Kırıkkale yolunun 25 -27.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle Ankara-Kırıkkale ve Kırıkkale-Ankara istikametlerinde şerit daraltması ve şerit aktarması yapılarak ulaşım 2’şer şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Mihalgazi-Hekimdağ-Eskişehir yolunun 1-16.km.leri arasında yapım çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatılmış olup, ulaşım alternatif (Karadere-Bozdağ ve Karadere-Hekimdağ Mahallesi) yollarından kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolunun 1-20.km.leri arasında muhtelif kesimlerde yol genişletme çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Keskin-Çerikli yolunun 15-16.km.leri arasında menfez yenileme çalışması nedeniyle yol trafiğe kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.

(Bahşılı-Karakeçili) (753-01) Dya. – (Kırıkkale-Keskin) (765-08) Dya. Tüpraş Rafineri yolunun 1-3.km.leri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle Kırıkkale – Konya istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Konya – Kırıkkale istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanmaktadır.

Ankara Çevre Otoyolunun Eskişehir Kavşağı-İncek Kavşağı arasında 0-6.km.leri arası İncek Kavşağı İstikameti üstyapı onarım çalışması nedeniyle trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacaktır. Bu kesimde ayrıca Eskişehir Kavşağının İncek istikameti katılım kolu da trafiğe kapatılacaktır. Sürücüler Eskişehir Kavşağının diğer kollarından İncek istikametine yönlendirilecektir.

Ankara Çevre Otoyolunun 7-8.km.leri arasında yer alan Karataş Viyadüğünün Polis Akademisi Kavşağı istikametinde genleşme derzi çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Ankara-Niğde Otoyolunun 18-22.km.leri arasında bakım onarım çalışmaları nedeniyle Ankara istikameti sol şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Anadolu Otoyolunun Kaynaşlı Kavşağı-Abant Kavşağı Kesimi arasında (Bolu Dağı Tüneli Geçişi) tünel portal yapısı ve viyadüklerde genleşme derzi yenilemesi çalışmaları nedeniyle Ankara istikametinde otoyol trafiğe kapatılarak ulaşım Kaynaşlı Kavşağından D-100 Devlet yoluna aktarılmış olup, sürücüler tekrar Abant Kavşağından otoyola katılım sağlayabilmektedir.