TIRDAN KOPAN LASTİK ZİNCİRLEME KAZAYA NEDEN OLDU TIRDAN KOPAN LASTİK ZİNCİRLEME KAZAYA NEDEN OLDU

TÜRKPATENT Haziran ayı iller marka başvuru dağılımını paylaştı. Bolu’da marka başvurularının en yüksek olduğu iller arasında yerini aldı.

Türkiye’nin fikri sermayesinin ve yenilik kapasitesinin artırılmasına katkı sağlayan, sına mülkiyet alanında ulusal ve uluslararası politikalara yön veren bir kurum olmak vizyonuyla hareket eden TÜRKPATENT, sınai mülkiyet bilincini toplumun bütün kesimlerinde artırarak, sınai mülkiyet haklarının etkin korunmasına ve ticarileştirilmesine katkı sağlayarak ve uluslararası platformlarda etkin rol oynayarak Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda ülkemizin ekonomik ve teknolojik gelişimine hizmet etmek misyonuyla hareket ediyor.

Ülkede marka başvurusunun en yüksek olduğu iller; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Gaziantep, Kocaeli, Adana, Kayseri, Mersin, Muğla, Denizli, Sakarya, Eskişehir, Aydın, Balıkesir, Samsun, Manisa, Şanlıurfa, Tekirdağ, Hatay, Diyarbakır, Trabzon, Çanakkale, Afyon, Ordu, Kahramanmaraş, Isparta, Sivas, Mardin, Düzce, Malatya, Edirne, Rize, Elazığ, Çorum, Nevşehir, Yalova, Kütahya, Aksaray, Van, Karaman, Bolu, Batman, Zonguldak, Kırklareli, Uşak, Erzurum, Niğde olarak bildirildi.

HABER:Bülent VELİOĞLU