Bolu 7 Saatte 2 Kez Sallandı Bolu 7 Saatte 2 Kez Sallandı

Ömür takvimimizden bir yıl daha düşmek üzere... Bırakın seneleri, nefeslerimiz sayılı, öyle bir hayat yaşıyoruz ki; her an bir nefes daha azalıyor.
Ömrümüzden bir sene daha geçti gitti. Bilindiği gibi zaman durdurulamayan, dondurulamayan, ödünç alınamayan, depolanamayan, artırılamayan, başka bir vakte taşınamayan kendi kader çizgisinde akıp giden bir hayat yolculuğudur.
***
Daha dün güle güle 2022, hoş geldin 2023 derken,
Bu gün bizleri acılarla ve gözyaşlarıyla uğurlanan bir 2023 var.
2024’e acılarla ve kâbuslarla gidiyoruz.
***
NOEL VE YILBAŞI NEDİR?


Noel, her yıl (güya) 25 Aralık tarihinde İsa’nın (A.S) doğumunun kutlandığı Hristiyan bayramıdır. Noel, her yıl dünyadaki Hristiyanların çoğunluğu tarafından 25 Aralık'ta kutlanır. Katolikler İsa'nın doğum gününün 25 Aralık, Ortodokslar ise 6 Ocak olduğuna inanmaktadırlar. Türkiye Yahudileri 6 ocakta kutlarlar.
İşin doğrusu ise,
İsa aleyhisselam, gizli dünyaya gelip ve dünyada az kalıp, göğe çıkarıldığından ve kendisini ancak oniki havari bilip, İseviler az ve asırlarca gizli yaşadıklarından, milat, yani Noel gecesi doğru anlaşılamamıştır. 25 Aralık bilgisi kesin ve net değildir. (Yer darlığından burada geniş açıklama yapılamadı)

Yılbaşı ile Noel birbirinden farklıdır; fakat yılbaşı noel kutlamalarının devamı sayılabileceğinden yılbaşı gecesi onlar gibi eğlenmek doğru olmaz. Çünkü Hristiyanların bayramlarında onlar gibi eğlenmek, onlara benzemek olur.
Din kitaplarında buyuruluyor ki:
Noel günü ve gecesinde, kâfirlerin paskalya ve yortularında, onlar gibi bayram yapan küfre girer.
Bu geceye ayrı bir önem vermemelidir. Diğer geceler ne yapılıyorsa, bu gecede de, hayat tarzımızı o şekilde sürdürülmelidir.
***

NOEL VE KAPİTALİZM
Noel’in ekonomik yönünün 1800’lerden bu yana gittikçe önem kazanması dinî çevrelerde Noel’in dinî anlamını kaybetmiş,  ticarileşmesine yönelik faaliyetleri artmıştır. Noel, bugün nüfusunun yüzde 65'inden fazlası tanrıya inanmayan ABD, İngiltere, Fransa gibi ülkelerde şehvetin, nefislerin arzuları nedeniyle coşkuyla kutlanmaktadır. Yani nefislerinin sınırsız özlemlerini,  beklentilerini karşılamak isteyenler bu geceyi kullanmaktadır.
Hristiyan çevrelerde Noel'in bir alışveriş ve hediye bayramı haline gelmesi sonrası,  Hristiyan çocuklar Noel Babalarına(!) , İsa’dan daha fazla önem veriyorlar.
Yani Hristiyanlar da, şehvet, alkol, lüks tüketim, harcama, faiz, kapitalizm ve emperyalizmin etkisiyle, sözde noel bayramlarında(!) kendilerine tapınmakta olup, bu şaşalı dünya hayatlarının sürdürülebilmesi için, daha çok paraya, daha çok sömürüye, daha çok kana ihtiyaçlarını sergilemektedirler.
Daha doğrusu bu emperyalistlerin ülkelerin devlet politikaları budur.
Başta İngiltere, ABD, Fransa, Almanya ve AB Ülkeleri
Bunların yanına katılan Çin ve bu akımda olan Rusya, dünyadan haksız olarak, zulümle daha çok para, daha çok güç,  daha çok kan istemektedirler.
Bu da, Siyonizm, kapitalizm ve inançsızlar için tek çaredir.
***
Dünya insanlığı, hayatlarını sürdürürlerken, kapalı kapılar arkasında,  emperyalist ve kapitalist aktörler, geçim darlığı çeken halkı maddi ve manevi ezerek  yönetmenin planlarını geliştiriyorlar.
Mimarları ise siyonist yahudiler ve emperyalist şirketler ve hükümetleridir.
Ana merkezleri, ana kaynakları İngiltere ve ABD dir.
NATO, BM, İnsan Hakları Mahkemeleri vs tamamı, bu YAHUDİ LOBİSİNİN emrindedir.
Dünyanın en büyük basın-yayın, gazeteleri,  ajansları ve film yapımcıları bu Yahudilerin kontrolü altındadır. Türkiye’de de ortak iş birliği yaptığı şirketler ve kurumları vardır.
İslam aleminde de,
Maalesef, Müslüman görünümlü, Suudlu Vehabiler  ve Pers Kalıntılı Şia gibi  sözde fırkalara ayrılmış müslümanlar, Mısır gibi dayatmalı kuklalar,  Siyonist Yahudilere koltuk değneği oluyorlar.
Bu lobi, 5 ağaç, 4 hayvan için ülkeleri, dünyayı karıştırırlarken,
20.000’den fazla Filistinli öldürülürken (şehid edilirken) Uygur Türkleri asimile edilip yok edilirken,
Ne NATO, ne AB, ne İnsan Hakları, ne Hayvan hakları savunucuları, ne de aydın dediğimiz bazı yazar ve çizerler sessizdirler.
Çünkü onlar bir şekilde yahudi lobisinden desteklenmekte, beslenmekte ve onların kılıcını sallamaktadırlar.
***
Yılbaşında ve Noel gününde tüketilecek birçok maddeye dikkatle bakınız.
Çoğunluğu emperyalistleri güçlenmesine yarar tüketimlerdir. Bu malları boykot etmek ise farzdır.

Tarih bilgileri,  bize geçmişte olan olayları, nedenleri ile TARAFSIZ VE DOĞRU olarak anlatırsa, o tarihtir. Bu ilimden insanlık ders alır.
Geçmişte yaşanmış olan olayların, bu gün veya yarın da olabileceğini bize ayna misali ifade eder.

Ne yazık ki  günümüzde, bir çok beyin göçüne takılmış ve satılık tarihçiler de, tarihi olayları emperyalistlerin menfaatleri doğrultusunda kaleme almışlar veya alıyorlar.
Şimdi,
Yalan söyleyen tarihlerle de mücadele etmek gerekiyor.
Yalan tarihten tek nemalanan, emperyalistlerdir.
Çünkü onların derdi, gayeleri bütün yolları kapitaldir, mangırdır, fülüstür, paradır, altın ve petroldür.
Paraya, petrole ulaşan her yol onlar için mubahtır. Para için önce, Allah’ı, İslamiyet’i’, Ashabı Kiramı, Ehlisünnet yolunu, Anadolu Selçukluları, Emevileri, Abbasileri, Osmanlıyı, Ehlisünnet Kitaplarını ve eserlerini, yok etmek onlar için ilk önceliktir.
Yıllarca etüt ettikleri, kürsüler kurdukları üniversitelerde onlar Osmanlıyı bizleri etüt ettiler. Bir olup içten ve dıştan koca Osmanlıyı yok ettiler. Bilirler ki, sömürünün karşısında tek engel Osmanlı tamamıyla yok edilmelidir.
Cennet mekân Abdülhamit Han’a, Kızıl sultan iftirasını kendi menfaatleri doğrultusunda attılar.
Sonra mı? Yalan tarihi, devreye soktular.
***
Perde arkasındaki Siyonistler, 2024’ün soygun, kan ve katliam planlarını çoktan yaptığını unutmayalım.
Arz-ı mevud bunlardan biri. Doğu Anadolu Bölgesinin de yarısını ihtiva eden bu plan Yüz yıllar önceden hazırlanıp uygulamaya sokuldu bile.

ARZ-I MEVUD NEDİR?
Yahudilere göre: “Yazılı ve Sözlü Tora'da geçen Arz-ı Mevud'a göre bu topraklarda işlenen bütün günahlar affedileceği için bu topraklar elde edilene kadar her türlü zulüm ve hile meşru görülmektedir.
Ayrıca bu SAPIK inanışa göre Yahudiler öldükten sonra bu topraklarda toplanacaktır.”
Arzı Mevud çerçevesinde Yahudilerin kutsal kitaplarında zikredilen Hz. İbrahim ve onun soyu ile ilişkilendirilen mekânlardan birisi de Urfa özellikle Harran’dır. Fırat ve Dicle nehirleri arası da,  bu sapık inancın planları içindedir.

Sınırlarımızdaki İsrail’in öncü birliği olan PKK ve İsrail’in piyonu olan ve  FETÖ terör hareketi, Arz-ı mevud, hayallerinin, öncü piyonlarıdır.
Bu satranç oyununda Şah, İsrail’dir.
***
ŞEHİTLERİMİZ VAR
Yazımız yayına hazırlandığında hepimizin yüreğini yakan şehit haberleri geldi. Yüreklerimiz koptu. 12 vatan evladımızın şehadet haberi ile Rabbimize uğurladık.
Çare mi? Tüm meclis, bir karar vererek, terör sevicilerini, teröre destek olanları vatandaşlıktan çıkarmaya, mal varlığını dondurmaya, meclisten atmaya, emekli maaşı falan saçmalıklarını yok etmeye, ülkeden şutlamaya,  terör için, teröristler ve yardakçıları için idamlarına kararı vermek gerekiyor. Terör sevicilerine asla maaş, sosyal hak mak vermek, traji komik-dram olmuyor mu? Aptal olmaya gerek yok! Bu saatten sonra da, daha dikkatli ve uyanık olmak gerek. ABD, AB ne der diye düşünmek bile bu saatten sonra haramdır.
Bunun kararını mecliste beş dakika da alabilirler. AK, CHP, MHP, İYİ ve diğer partilerin vekil oyları Anayasaya ek madde koymaya yeterlidir. 
Acilen böyle bir kararı yüce meclisten bekliyoruz.
Şehitlerimize de hiç bitmeyecek dualarımızı gönderiyoruz.
(Bu konuda da, Allah için yazacağız inşallah)
****
Yeni 2024 yılı, Başta Türk Milletine, hepimize hayırlı uğurlu olsun.
Yeni yıl, iki cihan saadetlerine kavuştuğumuz yıl olsun inşallah.
Yeni yılın hemen başında mübarek üç aylarımız başlıyor.
Net bilmemiz gerekense,
Ölüm se karşıdan kollarını açmış bize doğru son hızla geliyor.
Bu kaçınılmaz kucaklaşma bir gün mutlaka olacak.
O an, o dakika yapayalnız olacağız. Sonra kabire konulacağız. Tabiki de sonraları unutulacağız.
Bizi unutmayacak sadece Allahuteala’dır, Resulüdür, âlimlerdir ve müslümanlardır. Her namazda zaten, karşılıklı olarak dualarını birbirlerine gönderiyorlar.
Bu gerçeği de, bu günlerde yazalım.

Yeni yılda, demokrasi merkezli olarak, dünya da, ehlisünnet vel cemaat itikadıyla donanmış güçlü Müslüman Türk toplum olması dileklerimizle,

2024 Yılınızı tebrik ederim efendim.

24 Aralık 2023
Fuat Bayramoğlu
Bolu
 

Editör: Berfin MUTLU