Gerede Kavşağı-Karabük Kavşağı, Gerede-Ankara yolu, Bolu-Gerede Yolu, Bolu-Yeniçağa-Gerede yolu, Mengen-Yeniçağa yolu, Bolu-Abant-Mudurnu yolu, Seben Ayr.-Nallıhan-Beypazarı yolu, Kızılcahamam-Güdül-Beypazarı yolu, Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara yolu gibi birçok noktada yapılan çalışmalar şu şekilde yer aldı.

TEM Otoyolunun Gerede Kavşağı-Karabük Kavşağı Kesimi Gerede Kavşağı Bağlantısı 1-2.km.leri arasında yol yapım çalışması nedeniyle İstanbul yönünde adı geçen bağlantı kolu trafiğe kapatılmış olup, ulaşım bir sonraki kavşaktan sağlanmaktadır.

GEREDE -ANKARA İSTİKAMETİ TRAFİĞE KAPATILDI”

Gerede-Ankara yolunun 23-28.km.leri arasındaki üstyapı (BSK) yenileme ve yol genişletme çalışmaları nedeniyle Gerede -Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Ankara-Gerede istikametinden iki yönlü (Gidiş-Geliş) olarak sağlanmaktadır.

Bolu-Gerede Yolu’nun 0-45. km’leri arasında fiber optik kablo altyapı tesisi yapım çalışmaları nedeniyle, muhtelif kesimlerde çalışma yapılan kesimin istikametine göre 08:00 ile 20:00 saatleri arasında sağ şeritler trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Bolu-Yeniçağa-Gerede yolunun 17.km.sinde menfez yapım çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Mengen-Yeniçağa yolunun 24.km.sinde meydana gelen heyelan nedeniyle Mengen-Yeniçağa istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Yeniçağa-Mengen istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanmaktadır.

ULAŞIM SAĞLANAN BÖLGELER

Bolu – Abant – Mudurnu yolunun 25 – 37. km’leri arasında çalışan trafik altında asfalt sathi kaplama yenileme çalışması yapılmakta olup, ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Seben Ayr.- Nallıhan-Beypazarı yolunun 37-38.km.leri arasında Çayırhan Tüneli bağlantı yolları yapım çalışmaları nedeniyle, ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Kızılcahamam – Güdül – Beypazarı yolunun 6 – 32. km.ler arasında çalışan trafik altında sathi kaplama yenileme çalışması yapılmakta olup, ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

TARİHİ PANAYIRLARIN 1. ETABINI YÜZBİNLER ZİYARET ETTİ TARİHİ PANAYIRLARIN 1. ETABINI YÜZBİNLER ZİYARET ETTİ

Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara yolunun 46+500-48+850 km.ler arasındaki üstyapı yenileme ve yol genişletme çalışmaları nedeniyle Ankara-Kahramankazan istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Kahramankazan – Ankara istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Havalimanı Ayrımı – Çubuk – Şabanözü Yolunun 14+700 – 24+700 km.leri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle trafik kontrollü olarak sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları ve kazı çalışmalarından dolayı mevcut yola taş, kaya ve toprak düşme riskine karşı dikkatli seyretmeleri gerekmektedir.

Gölbaşı – (Yenice-Haymana) yolunun 26-62.km.leri arasında çalışan trafik altında asfalt sathi kaplama yenileme çalışması yapılmakta olup, ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Gölbaşı – (Yenice-Haymana) yolunun 5 – 26. km.ler arasında çalışan trafik altında asfalt sathi kaplama yenileme çalışması yapılmakta olup, ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Yenikent – Temelli Yolu’nun 18 – 26. km’leri arasındaki üstyapı (BSK) yapım çalışmaları nedeniyle Yenikent – Temelli istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Temelli – Yenikent istikametinden iki yönlü (Gidiş-Geliş) olarak sağlanmaktadır.

Güdül – Ayaş yolunun 0 – 25. km.ler arasında çalışan trafik altında asfalt sathi kaplama yenileme çalışması yapılmakta olup, ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

Ankara-Kırıkkale yolunun 25 -27.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle Ankara-Kırıkkale ve Kırıkkale-Ankara istikametlerinde şerit daraltması ve şerit aktarması yapılarak ulaşım 2’şer şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Mihalgazi-Hekimdağ – Eskişehir yolunun 1 -16. km.leri arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatılmış olup, ulaşım alternatif (Karadere-Bozdağ ve Karadere-Hekimdağ Mahallesi) yollarından kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolunun 1+500-20.km.leri arasında muhtelif kesimlerdeki yol genişletme çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Çukurhisar – İnönü İl yolunun 5+600 km.deki menfez yapım çalışması nedeniyle çalışma yapılan kesim trafiğe kapatılarak, ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Polatlı – Yunak yolunun 43+500 – 55+500 km.leri arasında çalışan trafik altında temel takviyeli asfalt sathi kaplama çalışması yapılmakta olup, ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

Keskin – Çerikli yolunun 15+500 km.deki menfez yenileme çalışması nedeniyle yol trafiğe kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Keskin – Çerikli yolunun 9+500 km.deki menfez yenileme çalışması nedeniyle yol trafiğe kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.

(Bahşılı-Karakeçili) (753-01) Dya. – (Kırıkkale-Keskin) (765-08) Dya. Tüpraş Rafineri yolunun 1 – 3. km.leri arasındaki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle Kırıkkale – Konya istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Konya – Kırıkkale istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanmaktadır.

Kırıkkale-Kırşehir yolunun 38-48.km.leri arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle Kırşehir-Kırıkkale-istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Kırıkkale-Kırşehir istikametinden iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanmaktadır.

Ankara Çevre Otoyolunun İncek Kavşağı ile Eskişehir Kavşağı arasında yer alan O-20/06 K.K. No, Km: 0+185 – 5+820 arası (5635 m) Eskişehir Kavşağı İstikameti üstyapı onarım çalışması nedeniyle trafiğe kapatılacak olup, trafik diğer istikametten çift yönlü ve kontrollü olarak sağlanacaktır. Bu kesimde ayrıca Eskişehir Kavşağının Şehir Merkezi ayrım kolu da trafiğe kapatılacaktır. Sürücüler Eskişehir Kavşağının diğer kollarından şehir merkezine yönlendirilecektir.

Ankara Çevre Otoyolunun Konya Kavşağı-Pozantı Kavşağı Kesimi 1-6.km.leri arasında üstyapı onarım çalışması nedeniyle Konya Kavşağı istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.