İnşattan düştü, bacağına demir saplandı İnşattan düştü, bacağına demir saplandı

Geçtiğimiz yıl Rasim Ozan Kütahyalı ile evliliğini sonlandıran Gazeteci Nagehan Alçı, "Hayatımın en büyük pişmanlığı" diyerek evliliği boyunca psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddet gördüğünü iddia etti.

"Klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar" diyen Nagehan Alçı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda "İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor. Çeşit çeşit savunma mekanizmaları icat ediyor. Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor.Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım" ifadelerini kullandı.

"KARDEŞİM VE AVUKATIM ŞAHİT"

Alçı, şunları aktardı:

"Evliliğim boyunca maruz kaldığım şiddet ve korkunç boyutlardaki manipülasyonun üzerini çocuklarıma bu hikayeyi miras bırakmayayım, böyle bir şeyle anılmasınlar, kendi mağduriyetim işimin önüne geçmesin, diyerek örttüm. En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır. Uğradığım şiddetle kendi kendime baş etmeye çalıştım. Yıllarca bunları-kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım. Bunun yalnızca iki istisnası var…

Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım Gözde Egemen. İkisi de her şeye şahit… Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim. Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim."

DAYATILAN BOŞANMA ŞARTLARINI KABUL ETTİM

"Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim. Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili hemcinslerim…

Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım.
Ama artık susmayacağım. Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum."

"ŞİDDET DEVAM EDİYOR"

"Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor. Sizi kendi malı, yönetebileceği bir kukla gibi gören, aşağılayarak özgüveninizi ayaklar altına alan, size el kaldıran, yıllarca biriktirdiğiniz emeklerinizi sömüren, çalışmalarınız karşılığı kazandığınız tüm kazancınızı elinizden alan erkeklere karşı sesinizi yükseltin."

Kaynak: -Haber Merkezi-