İstanbul'un Bahçeşehir ilçesinde 3 Mart 2009 günü işlenen cinayet, Türkiye'yi derinden sarstı. 17 yaşındaki lise öğrencisi Münevver Karabulut'un, sevgilisi Cem Garipoğlu tarafından vahşice öldürüldü.

24 yıl hapis cezasına çarptırılan Garipoğlu, 2014 yılında Silivri Cezaevi'nde kaldığı tek kişilik odada intihar etti. Ancak ölen kişinin Garipoğlu olmadığına dair iddialar ise kamuoyunda yıllardır yer almaya devam ediyor. Karabulut ailesi, Garipoğlu'nun mezarının açılarak tartışmaların son bulmasını istedi. Ancak hem savcılık hem de Adalet Bakanlığı bu talebi reddetti. Son olarak Garipoğlu'nun babası Hayyam Garipoğlu da savcılığa başvurarak mezarın açılmasını ve kamuoyunun bu tartışmaya bir son vermesini talep etti.

GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Soruşturma kapsamında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Adli Tıp Kurumu'ndan Garipoğlu'nun otopsi sırasında yapılan işlemlere ait çekilen fotoğraf ve videoları istedi. Savcılığa gelen görüntüler incelenmesi için bilirkişiye verildi. Bilirkişi, 12 Kasım 2014 tarihinde yapılan otopsi işlemine ait video kayıtları ve fotoğrafları inceledi. Bilirkişi, inceleme sonucunda raporunu soruşturma dosyasına sundu. Odatv, Garipoğlu'nun otopsi görüntülerine ulaştı. Görüntülerde, Garipoğlu'nun yüzü açık şekilde görülürken, sağ ve sol el parmaklarındaki morarmalar da dikkat çekti.

YENİDEN FETHİ KABİR TALEBİ

Karabulut ailesi, avukat Dr. Rezan Epözdemir aracılığıyla, Garipoğlu'nun mezarında fethi kabir işlemi yapılması talebini yineledi. Odatv'ye konuşan Epözdemir, "Kamu vicdanının rahatlaması, maddi gerçeğin ortaya çıkması ve yargının saygınlığının ve güvenilirliğinin temini için evleviyetle fethi kabir işlemi yapılmalıdır." dedi.

Aile, mezardaki bedenin Garipoğlu'na ait olmadığının anlaşılması halinde, otopsi işlemlerini gerçekleştiren, cinayet soruşturmasını yürüten kolluk görevlileri ve yargılama aşamasında yer alan yargı görevlileriyle ilgili kamu davası açılması talebinde bulundu.

Bolu'da bahçede yılan yakalandı Bolu'da bahçede yılan yakalandı

Odatv.com