Annesini üzerine benzin döküp yakmıştı: 32 gün sonra acı haber geldi Annesini üzerine benzin döküp yakmıştı: 32 gün sonra acı haber geldi

Kırşehir’in Aşağı Homurlu Köyü’nde muhtarlık yarışına giren ve seçimi kaybeden Aydın Battal, şimdi de Gönül Dağı dizisinin kadrosuna katıldı. Battal, sosyal medyada paylaştığı video ile dikkat çeken bir isimdi

Aydın Battal Kimdir?

Aydın Battal, Kırşehir’in Akpınar ilçesine bağlı Aşağı Homurlu Köyü’nde yaşayan ve zaman zaman yazdığı şiirlerle gündeme gelen bir isim. Battal, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde muhtarlık seçimine girdi.

Muhtarlık Seçiminde Neler Oldu?

300 seçmenin ve 3 adayın bulunduğu köyde 29 oy alan Battal, neden kaybettiğini aracının içinde çektiği video ile anlattı. Battal’ın videosu sosyal medyada viral oldu ve binlerce kez paylaşıldı.Battal, muhtarlığı kaybetmesini fakirlik, garibanlık ve şairliğine bağladı. “Ben seçime girerken sırtıma 3 tane kusur yazıldı. Biri garibanlık, biri fakirlik, biri de niye olduğunu bilmediğim bir şekilde şiir yazıp sosyal medyada paylaşıp bölüşmem oldu.” dedi.

Gönül Dağı Dizisinde Yeni Rol

Aydın Battal, muhtarlık seçimini kaybettikten sonra Gönül Dağı dizisi ekibine dahil oldu. Oyuncu Erdal Cindoruk ile videosunu paylaşan Battal, dizide yer almaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

KAYNAK: Haber Merkezi