HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da, Muhtarlar Derneği Genel Kurulu İl Özel İdaresi’nde çok sayıda muhtarın katılımıyla gerçekleşti. Başkan Fikret Özen’in aday olmadığı kongrede Demirciler Köyü Muhtarı Aydın Özdoğan tek aday olarak çıktı.

“Kazanamayacağını anlayınca istifa dilekçesi topladı”

Muhtarlar camiasının ikiye bölündüğünü ve diğer adayın istifa dilekçeleri topladığını belirten eski Başkan Fikret Özen, “31 Mart yerel seçimlerinden önce MHP İl Genel Meclisi Üyeliği adayı olarak sahalara çıktık. Gazeteler çok şey yazdı hakkımda. “Şeytanın aklına gelmeyen Fikret Özen’in aklına geldi, taht oyunları” gibi. Benim taht oyunlarıyla işim olmaz. Kıymetli arkadaşlar ben toplumda hep birlik ve beraberlikten yana oldum. Bu camia 2014 yılında benim ve şu anda köy ve mahalle muhtarları derneği başkanımızın karşılıklı aday çıkmamız nedeniyle benim seçimi almam dolayısıyla seçim kaybedince bir dernek daha kurdu. Camiamız ikiye bölündü. Şimdi bu seçimde Çaydurt bölgesindeki muhtar arkadaşlarımız yok. Sebebi, bu görevleri bizden sonra taşısın dediğim bir kardeşimiz. 26 Şubat’ta genel kurul yapacaktık. Bu kardeşimiz seçimi kazanamayacağını anlayınca istifa dilekçeleri toplamaya başladı. 25 – 30 arkadaşımızdan 6-7 tanesini aradım. İstifa etmeyeceğini, o akşam toplumun baskısıyla imza verdiğini söyledi. 25 muhtar arkadaşımız bugün genel kurula katılmadı. Niye, biz seçimi kaybedersek istifa ederiz diye. Şimdi Bolu’da Dr. Muhammed Demirkol seçimi kaybetti, benim de başkanım İlhan Durak 300  bin kişinin önüne çıktı. Bolu’da kaybedenler partilerinden mi ayrıldılar? Sandıkta sayın başkanımız Tanju Özcan çıktı. Bu halkın iradesi. Buna saygı duyulur. Sandıktan çıkan iradeye saygı duyacaksın. Sandıktan çıkan iradeye saygı duymuyorsan seçime katılmayacaksın” dedi.

“Bu seçimi kazanan belli oldu”

Yeni başkanın belli olduğunu ve Bolu’ya hayırlı olmasını dilediğini ifade eden Özen, “Ben bu güzel görevi 10 yıl boyunca çok güzel bir şekilde taşıdım ve yaşadım. Şimdi basında baba oğula saltanat haberi var, onu da anlatayım. Baba köyde 25 yıl muhtarlık yapmış, muhtarlığa ve muhtarlar derneğine başkanlığına aday olmayacağını ifade etmiş. Komşuları oğlunu aday göstermiş. Komşularım oğlum Fatih Özen’i muhtar yaptı. Bu babanın siyaset değil de bir hizmet mirası değil midir arkadaşlar. 25 yılda hiçbir komşumla kavga dahi etmedim, bırakın kavga tartışmadım bile. Sevgili arkadaşlar genel kurulu iptal etme sebebimiz 31 Mart’tan sonra seçilen muhtarların yönetimini belirlemesiydi ve şu genel kurul muhtar arkadaşlarımızda katılmış olsalardı daha kalabalık olacaktı. Bu genel kurulu dışarıda yapmış olsaydık 45 bin TL, iki genel kurul olsa 90 bin TL. Bu seçimi kazanan belli oldu. Kazanan Bolumuza hayırlı olsun. Kazanan Bolu Muhtarlar Derneği olsun, kazanan Bolu halkı olsun” şeklinde konuştu.

“İnşallah başarılı olurum”

Kongrede yeni Başkan Aydın Özdoğan ise,  “Muhtar arkadaşlarım hepimiz yeni seçimden geldik. Hepimizin muhtarlığı hayırlı olsun, başarılar dilerim. Ben de bu seçimde Muhtarlar Derneği başkanlığına Demirciler köyü muhtarı olarak aday oldum. Değerli başkanım Fikret Özen’in konuşmasından sonra ben çok uzatmayacağım. Söyleyecek birçok şeyi kendisi söyledi. Beni bu göreve davet eden bir grup muhtar arkadaşlarımız oldu. Ben de hayır diyemedim. Aslında çok düşünmüyordum. Böyle birşey olunca da hayır diyemedim. İnşallah Fikret Özen başkanım kadar başarılı olurum. Kendim 11 yıl kamu müdürlüğünde görev yaptım. Daha sonra 18 yıl İzzet Baysal Hastanesinde hastane müdürlüğü yaptım. Bürokrasiye yabancı değilim. Herhalde bu yüzden tercih ettiler. Bu görev için kendilerine teşekkür ediyorum. Muhtar arkadaşlarım sizlere layık olmaya çalışacağım, herşeyi ben bilirim demeyeceğim. Birlikte karar vereceğiz. İstişarelere açık olacağım. Hep birlikte muhtarlar derneğini bir adım ileriye götürebilirsek bu benim için onur olacak” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 4 milyon emekli çalışmaya devam ediyor Yaklaşık 4 milyon emekli çalışmaya devam ediyor

Gerçekleşen genel kurulun ardından Özdoğan’ın yönetim kurulu listesinde ise şu isimler yer aldı;

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; İsmail Kınık, Uğur Özcan, Mezaffer Yılmaz, Muhterem Özkan, Ömer Kaplan, Mustafa Ulutepe, Ramazan Gümrah, Abdullah Karanfil, Cafer Yılmaz.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Sadık Hıracaoğlu, Engin Turpcu, Recep Yılmaz, İbrahim Demirtaş, Ayhan Çiftçi, Enes Yılmaz, Metin Bütün

Denetim Kurulu Asil Üyeleri; Davut Akdoğan, Turgut Çarşambalıoğlu, Halit Uzunbay

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri; Mustafa Garip, Yusuf Şakar, İsmail Eker

Editör: Havva AKÇA