Boludağı'nda motosiklet kazası !!! Boludağı'nda motosiklet kazası !!!

Mudurnu’da, Tarihi Orta Çarşı esnaflarından Kardeşler Çay Ocağı işletmecisi Kenan ve Semra Zehir çifti, tarifi tamamen kendilerine ait olan ve “Muhlep” ismini verdikleri tatlıyı müşterilerine sunuyor. Burdur salebi ve Mudurnu cevizi kullanılarak hazırlanan tatlıya müşteriler büyük ilgi gösteriyor.

Kenan Zehir, tarifi tamamen kendilerine ait olan tatlıya ilişkin, “Yaklaşık 3 yıldır Burdur Bucak’tan salep getirip satıyordum. Burdur salebimiz çok beğenildi. Sonrasında Mudurnu ilçemizin tarihi bir ilçe olduğunu bildiğim için ‘neden Mudurnu ile özdeşleşmiş bir tatlı yapmayalım’ dedim. Çünkü diğer ilçelerde bu vardı. Salepten tatlı oluşturabileceğim fikri kafama yattı. Eşimle birlikte ortaya böyle güzel bir ürün çıkarttık. Tatlıyı müşterilerimizin önüne sunduğumuzda çok güzel tepkiler aldık ve sürekliliğini sağladık.” dedi.

“MUHLEP MUDURNU’YU TEMSİL ETSİN İSTERİM”

Tatlıya isim verme konusunda eşiyle birlikte uzun süre düşündüğünü söyleyen Kenan Zehir, “Mudurnu’yu temsil eden bir isim olsun istedik. Mudurnu ve salebin birleşmesinden ‘Muhlep’ ismi kafamızda yer etti ve bu ismi verdik. Tatlımızda organik Mudurnu sütü, Mudurnu cevizi ve Burdur salebi başlıca ürünler. Çikolata parçacıkları ve tarçın da ekleyerek böyle güzel bir ürün elde ettik. Tatlımızda herhangi bir katkı maddesi kullanmıyoruz. Çok şekerli değil, hafif bir tatlı. Hatta Maraş dondurması kıvamında bir tadı olduğunu söyleyen müşterilerimiz de oldu.” diye konuştu.

“YAZ AYINDA MEYVELİ TATLI OLARAK MÜŞTERİLERE SUNULACAK”

Semra Zehir ise, tatlının tercih edilme sebebini şöyle sıraladı; “Bizim tatlımızda katkı maddesi yok. Tamamen yerel ürünlerden yapıyoruz. Muhlep ile ilgili çok güzel hayallerimiz var. İleride paket halinde satışa sunmayı düşünüyoruz. İnşallah ilçemize güzel bir tatlı kazandırmışızdır. Bir aksilik olmazsa yaz aylarına doğru meyveli denemelerimizi yapmaya başlayacağız.” dedi.

MÜŞTERİLER ÇOK MEMNUN

İlçe sakinlerinden olan ve kahvehanenin daimi müşterilerinden olan Birol Oğuz, “Biz çok şekerli tatlı sevmiyoruz. Kenan Bey ilk ikram ettiğinde çok istemedik ama tadına baktıktan sonra gerçekten çok beğendik. Hem hafif olması, hem şekersiz olması bizi cezbetti. Muhlep isminde olması ve ilçemize özel bir tatlı olması daha çok hoşumuza gitti. Ne zaman köyden çarşıya gelsek yemeden dönmeyiz.” dedi. Mudurnu’nun Sesi

Editör: Berfin MUTLU