HABER MERKEZİ

MİLLETVEKİLİ AKGÜL, ÖZDEMİR’E SESLENDİ; “KENDİ SİYASİ HESAPLARINA BİZLERİ KARIŞTIRMAMASIDIR” MİLLETVEKİLİ AKGÜL, ÖZDEMİR’E SESLENDİ; “KENDİ SİYASİ HESAPLARINA BİZLERİ KARIŞTIRMAMASIDIR”

Bolu İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan ve Mudurnu’da Eski Tekel Binası olarak bilinen yapı 7 Mayıs’ta 13 milyon 655 bin TL bedelle ihaleyle satışa sunulacak. Binanın ihaleyle şahsa özel satılmasını istemeyen ilçe halkı Mudurnu Belediye Başkanı Doğan Onurlu’nun da katılımıyla basın açıklaması gerçekleştirdi. Eski Tekel Binası önünde düzenlenen basın açıklamasına ilçedeki muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Konu ile ilgili katılımcılar adına basın açıklaması gerçekleştiren Doğan Onurlu, “Bildiğiniz üzere, ilçemizde Eski Tekel Binası olarak hafızalarda yer edinen ve Bolu İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan bina 7 Mayıs’ta ihale yoluyla satışa sunulacak. İlçede yaşayan halkımızın ortak görüşü binanın şahsa özel satılmaması ve ilçe halkının yararına kullanılabilecek şekilde değerlendirilmesi yönündedir. Yine halkımızın ortak görüşü, Eski Tekel Binası’nın belediyemizce kiralanarak değerlendirilmesi şeklindedir. Konu ile ilgili ilçemizdeki basın kuruluşları da “Eski Tekel Binası Satılmalı Mı?” yönünde bir anket çalışması gerçekleştirmiş ve bu ankete katılım gösteren 1200 kişiden yüzde 94’ü satılmaması yönünde görüş bildirmişti.” dedi.
VALİ ERKAN KILIÇ İLE GÖRÜŞÜLDÜ 
İhale öncesinde Bolu Valisi Erkan Kılıç ile görüştüklerini hatırlatan Onurlu, “Sayın Valimizi makamında ziyaret ederek konu hakkında istişarelerde bulunduk. İhalenin iptal edilmesi ve binanın Mudurnu Belediyesi aracılığıyla halkın yararına kullanılabilecek bir tesise dönüştürülmesi ricasında bulunduk. Sağolsun Sayın Valimiz konu ile ilgili taleplerimizi İl Özel İdaresi yetkilileriyle görüşeceğini bildirdi. Binayı belediye olarak kiralamak ve 7’den 77’ye ilçedeki herkesin yararlanabileceği bir yer haline kavuşturmayı hedefliyoruz. Yetkililerin bu talebimize karşı kayıtsız kalmayacağını ve ihale sürecinden vazgeçeceğini ümit ediyoruz.” şeklinde konuştu.