İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı'nın ortak çalışması sonucu, B sınıfı ehliyet sahiplerinin motosiklet kullanımı daha geniş bir yelpazeye yayılıyor. Bu düzenleme, motosiklet endüstrisindeki artışı ve kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yapıldı.

Ehliyet Düzenlemesinin Detaylar

PTT AŞ’DEN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ (TSK) PERSONELİNE ÖZEL KARGO İNDİRİMİ PTT AŞ’DEN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ (TSK) PERSONELİNE ÖZEL KARGO İNDİRİMİ

Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) Genel Koordinatörü Remzi Öztürk, yeni düzenlemenin detaylarına dikkat çekiyor. B sınıfı ehliyet sahiplerinin 125 cc'ye kadar olan motosikletleri kullanabilmeleri için belirli bir eğitim alması gerekecek. Bu eğitim, direksiyon eğitiminden oluşacak ve sürücü belgelerine otomatik olarak yansıtılacak. Ayrıca, bu uygulamanın yürürlüğe girmesi durumunda yaş sınırının olmayacağı bilgisi de veriliyor.

Bu düzenleme, Türkiye'de motosiklet kullanıcıları için sevindirici bir gelişme olarak karşılanıyor. B sınıfı ehliyet sahiplerinin daha geniş bir cc aralığında motosiklet kullanabilmesi, hem ehliyet sahipleri için hem de motosiklet endüstrisi için olumlu bir adım olarak değerlendiriliyor.

Editör: Berfin MUTLU