AA

Posmac, Yumlu’ya adım attırmadı Posmac, Yumlu’ya adım attırmadı

Güvenlik güçlerinin PKK terör örgütüne karşı nokta operasyonları devam ediyor. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), bu kapsamda nokta bir operasyon daha düzenledi. Düzenlenen operasyonda, Suriye'nin kuzeyindeki operasyon bölgelerinde bulunan Türk askeri ve Suriye Milli Ordusu (SMO) güçlerine yönelik eylem hazırlığında olan PKK/YPG'li terörist Ahmet Al Hac Ömer yakalandı.

Patlayıcı sevkiyatı yapıyordu

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, terör örgütü tarafından bomba düzeneği kullanımı ve suikast konularında eğitilen terörist Ömer'in, 2022-2023 yılları arasında Münbiç ve çevresinde el yapımı patlayıcı (EYP) sevkiyatı yaptığı tespit edildi.

Yerel polis gözaltına aldı

TSK'nın terörden arındırdığı bölgelerde, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu güçlerine yönelik eylem hazırlığı yaptığı belirlenen terörist, MİT’in sağladığı istihbarat desteği ile Suriye Geçici Hükümeti’ne bağlı askeri polis tarafından gözaltına alındı.

Evinde patlayıcı bulundu

Teröristin ikametinde yapılan aramada, suikast ve bombalı eylemlerde kullanılmak üzere hazır halde uzaktan kumandalı EYP ele geçirildi.

Editör: Elif Erdoğan