ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da, kamp yapan Grekoromen Güreş Milli Takımı, Hırvatistan´ın başkenti Zagreb´de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için çalışmalarını sürdürüyor. Teknik direktör Erdoğan Karaali ile yardımcı antrenörler Şaban Donat, Cenk İldem, Atakan Yüksel ve Bayram Özdemir gözetiminde 2 Nisan´dan bu yana form tutan milliler, Aladağ Kamp Eğitim Merkezi´nde 17- 23 Nisan´da yapılacak organizasyona hazırlanıyor.

Mindere çıkacak milliler arasında, 55 kiloda Adem Burak Uzun, 60 kiloda Kerem Kamal, 63 kiloda Mehmet Çeker, 67 kiloda Murat Fırat, 72 kiloda Selçuk Can, 77 kiloda Yunus Emre Başar, 82 kiloda Burhan Akbudak, 87 kiloda Ali Cengiz, 97 kiloda Metehan Başar ve 130 kiloda Rıza Kayaalp yer alıyor.

“ÜSTÜNLÜĞÜMÜ DEVAM ETTİRECEĞİM”

Milli güreşçi Burhan Akbudak, “Son kampımız. Son zorlu antrenmanlarımız diyebiliriz. Şuan kontrol müsabakası yapıyoruz. Bundan sonraki antrenmanları Avrupa Şampiyonası’na kadar tek antrenman şeklinde ilerleyeceğiz. Ardından dinlenmeye geçeceğiz. İyi bir takımız. İyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. İnşallah çalışmaların neticesini Avrupa Şampiyonası’nda hem bireysel hem de takım halinde milletimize yaşatacağımıza inanıyorum. Aşağı yukarı bütün rakiplerim aynı. Birkaç tane çok sıkı rakiplerim var. Kariyeri iyi olan, Avrupa, dünya ve olimpiyat madalyası olan sporcular var. Ama onlara karşı üstünlüğüm var. İnşallah bunu devam ettireceğim” dedi.

“BAYRAĞIMIZI GÖNDERE ÇEKMEK İSTİYORUZ”

Murat Fırat, “Avrupa şampiyonası için çalışıyoruz. Hem kendim hem de arkadaşlarım altın madalya alarak bayrağımızı göndere çekmek istiyoruz. Geçen yıl büyüklerde Avrupa şampiyonu olmuştum. Bu yıl Avrupa şampiyonluğumu ikilemek istiyorum” diye konuştu.

“ÜNVANIMI KORUMAK İÇİN GİDİYORUM”

Kerem Kamal, “daha önce maç yaptığım birçok rakibimle yine aynı müsabakada denk geliyoruz. Çok güçlü bir sikletteyim. Olimpik olan bir siklette güreşiyorum. Geçen senin Avrupa şampiyonu olarak gidiyorum oraya. Ünvanımı korumak için gidiyorum. Herşey yolunda. İnşallah kazasız belasız bir Avrupa şampiyonası olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.