HABER: FARUK ÇİDEM

17-23 Nisan tarihlerinde Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de Avrupa Güreş Şampiyonası’nın son hazırlıklarını Bolu’nun Aladağ mevkiinde bulunan kamp merkezinde devam ettiren Kayaalp, altın madalya kazanması halinde 12 Avrupa şampiyonluğu bulunan efsane Rus güreşçi Aleksandr Karelin'in rekoruna ortak olacak.

Grekoromen stil 130 kiloda son Avrupa şampiyonu olan Rıza Kayaalp, “Avrupa şampiyonası hazırlığı için son kamptayız. Ocak’tan bu büyük bir hazırlık dönemi geçirdik. Artık son haftaya girdik. Takım halinde güçlü bir şekilde hazırlanıp Avrupa şampiyonasına katılmak ve orada bol bol madalyalarla ülkemize dönmek istiyoruz” dedi.

ÇOK İSTEKLİYİM

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin muhtemel 11'leri Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin muhtemel 11'leri

Yeni başarılar isteyen bir sporcu olduğu söyleyen ve bu yönde çok istekli olduğunu ifade eden Kayaalp, “En büyük hedeflerimden bir tanesi Aleksandr Karelin gibi Grekoromen güreşinin efsanelerinden birisinin Avrupa rekorunu kırmak. Benim için çok gurur verici olacak. Benim şuana kadar 12 finalim var. Final olarak yetiştim ama bir tane 2’inciliğim var. 11 şampiyonluğum var. Orada 12’inci şampiyonluğu kazanarak hem şampiyonluk sayısını egale edip hem de toplam madalya sayısında da Avrupa’da en çok madalya alan sporcu olmak istiyorum. Bu yönde çok istekliyim. Çok çalışıyorum. Ben de 12 finalim olmasına rağmen hiçbir zaman istek bitmedi. Her zaman yeni başarılar isteyen bir sporcuyum. Bu işi bırakana kadar zirvede kalmak, ülkeme madalyalarla dönmek isteyen bir sporcuyum” diye konuştu.

17 YILDIR ZİRVEDE KALMAYA ÇALIŞIYORUM

Kariyerini sonlandırmaya hazırlandığını belirten Rıza Kayaalp, “Sporda son 1.5 yılı var. Bu 1.5 yılda da Avrupa rekorunu kırmak, sonra da kazanamadığım Olimpiyat şampiyonluğuna ulaşmak en büyük hayalim. 2024 yılında da bu işi sonlandırmak istiyorum. Benim artık son maçlarım. Önümde 4 tane önemli turnuva var. 23 yıldır bu sporu yapıyorum. 17 yıldır milli takımda güreşime devam ediyorum. 17 yıldır zirvede kalmaya çalışıyorum. Bu büyük bir istikrar. Son kalan maçlarda da hedeflerimi gerçekleştirip güzel bir emeklilik geçirmek istiyorum” dedi.