HABER: Berfin MUTLU 

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı İlhan Durak, ‘’20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde’’ çocuk haklarına değinmeyi unutmadı.

‘’Çocuk hakları hiç bu kadar görmezden gelinmemişti’’

İlhan Durak, çocuk haklarının, hem kanunen hem de ahlaki olarak dünya üzerindeki bütün çocukların doğuştan sahip olduğu evrensel bir kavram olduğunu vurgulayarak; ‘’Ancak içinde bulunduğumuz süreçte çocuk hakları hiç bu kadar görmezden gelinmemişti. Filistin’de yaşanan çocuk ölümleri, İsrail’in devlet eliyle sürdürdüğü terör eylemlerinin utanç verici sonuçlarıdır. İsrail’in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda saatte 5 çocuk öldürülürken bombalamalar arasında ortalama 7 bebek dünyaya gelmektedir. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde birileri çıkıp çocukların önemi, sağlığı ve eğitimi konusunda beylik sözler edeceklerdir. Ancak bu sözlerin samimi ve gerçek olmadığı apaçık bir hakikattir’’ dedi.


‘’Filistinli çocukların, on yıllardır oyun diye bildiği tek oyun “şehitçilik oyunu”dur’’

Durak, ‘’Filistinli çocukların, on yıllardır oyun diye bildiği tek oyun “şehitçilik oyunu”dur. Gazze’de 7 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında ¿f.7io çocuk şehit olmuştur. Gazzeli çocukların oyun diye bildikleri bu elemli durum, kahredici bir gerçeğe dönüşmüştür, olarak dünya üzerindeki bütün çocukların doğuştan sahip olduğu; eğitim, sağlık, yaşama, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel bir kavramdır’’ ifadelerini kullandı.

Chp İl Başkanı Karagöz’den Güner’e Sert Cevap Chp İl Başkanı Karagöz’den Güner’e Sert Cevap


‘’İnsanlık artık bu ayıba hep bir ağızdan dur demelidir’’

Filistin’de yaşanan durumun tam olarak bir insanlık ayıbı olduğunu belirten Durak, ‘’İnsanlık artık ayağa kalkmalı ve bu ayıba hep bir ağızdan dur demelidir. Ancak şu çok açık bir gerçekliktir ki bu vahşete, Birleşmiş Milletler sessiz kalmakta, Batı çanak tutmakta, Amerika yancılık yapmakta, Batı'nın satın aldığı Arap yönetimleri ise üç maymunu oynamaktadır. İnsanlığın mahşeri vicdanı bu gerçeği asla ama asla unutmayacaktır.” şeklinde konuştu.