İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uzay Mühendisliği bölümü mezunu Okan Bayram, yaşamına son verdi. Bayram'ın mezun olduktan sonra işsiz kaldığı bu nedenle baristalık yapmaya başladığı öğrenildi.

ÖĞRENCİ GRUPLARI TEPKİ VERDİ

Öğrenci grupları olayla ilgili peş peşe açıklamalar yaptı. SOL Genç'ten yapılan açıklamada, "Gençleri umutsuzluğa sürükleyen bu düzen, aramızdan iki arkadaşımızı daha aldı. Bugün İTÜ öğrencisi arkadaşımız Okan Bayram’ın kampüs içerisinde intihar ettiğini öğrendik. Zeren’in, Okan’ın ve Sıla’nın öfkesiyle buradayız, bizi öldürmek isteyen düzenin tam karşısındayız!" denildi.İTÜ mezunu Okan Bayram, İTÜ Ayazağa Kampüsü içerisinde bulunan inşaat halindeki bir binadan atlayarak intihar etti. Mezun olduktan sonra işsiz kalan Bayram, İTÜ 1773 Kahve Satış Mekanı'nda baristalık yapıyordu. İTÜ yönetimi Bayram'ın ölümüyle ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. Yönetimden yapılan açıklamada, "Olayla ilgili soruşturmayı yakından takip ediyoruz" denildi.

Yalçın hocadan galibiyet açıklaması Yalçın hocadan galibiyet açıklaması

Açıklamada "Uzay Mühendisliği Bölümü eski öğrencimiz Okan Bayram vefat etmiştir. İTÜ Ailesi olarak öğrencimize Allah'tan rahmet, ailesi ve tüm yakınlarına başsağlığı dileriz. Olayla ilgili soruşturmayı yakından takip ediyoruz." ifadelerine yer verildi.Olaya ilişkin açıklama yayımlayan İTÜ Emek Gençliği ise, "Derinleşen ekonomik krizin faturası, gençlerin yaşamlarına kesilmeye devam ediyor. Artan ölüm ve intiharlar, bizlerin güvenliğini sağlaması gerekenlerin ihmallerinin sonucudur" diye tepki gösterdi.Öğrenci Dayanışması isimli grup "Bizleri ölüme itenleri unutmayacağız" diyerek şu açıklamayı paylaştı:Devrimci Gençlik Dernekleri ise "Bu düzenin bizi içine hapsetmek istediği umutsuzluk ve yılgınlık atmosferi kaderimiz olmayacak." açıklaması yaptı.

Editör: Berfin MUTLU