Sosyal medya platformları InstagramFacebook ve Threads'a dünya çapında erişim sorunu yaşanıyor. Sosyal medya devlerine giriş yapamayan kullanıcılar hata mesajlarıyla karşılaşıyor. Saat 18:00'den itibaren kullanıcılar Instagram'a giriş yaparken 'şifre yanlış' hatası alıyor.

Teknik sorun olduğu düşünülüyor

Bazı Facebook ve Instagram kullanıcıları, hesaplarına giremediklerini ve bunun yerine hesaplarından çıkış yaptıklarını ileten bir mesaj gördüklerini belirtti. Sorunun, hesapların kapatılmasından ziyade teknik bir sorun olduğu düşünülüyor.

Bakanlık açıklama yaptı

Kullanıcıları meraklandıran erişim sorununayla ilgili ilk resmi açıklama geldi.Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezimizin yapmış olduğu incelemeler neticesinde Instagram ve Facebook'ta gerçekleşen hizmet kesintisinin global kaynaklı olduğu tespit edildi" ifadelerini kullandı.

Sorun çözüldü

Kullanıcıların bir kısmı Instagram'ın WEB sürümüyle ilgili sorun yaşadığını belirtirken, bazıları da mobil uygulama üzerinde de sorunların olduğunu bildiriyor.Yaklaşık 2 saat sonra Instagram, Facebook, Thread'teki sorun düzeldi.

Aslı Enver'in 'tavsiyesi' gündem oldu: 'Hayat kısa, daha çok Belçika çikolatası yiyin Aslı Enver'in 'tavsiyesi' gündem oldu: 'Hayat kısa, daha çok Belçika çikolatası yiyin

Musk tiye aldı

Sosyal medya platformu X’in sahibi ABD’li milyarder Elon Musk, Meta çatısı altındaki sosyal medya platformları Facebook ve Instagram'da dünya genelinde yaşanan erişim sorununu tiye alarak, “Eğer bu yazıyı okuyorsanız, bunun nedeni sunucularımızın çalışıyor olmasıdır” dedi.

Editör: Elif Erdoğan