AA

Ramazan ayı, Türkiye genelinde ve dünyanın dört bir yanındaki Müslüman topluluklar arasında büyük bir heyecanla karşılandı. İsrail'in işgali altındaki Gazze'de ise Ramazan ayına buruk girildi. Yaşanan saldırılara ve çekilen zorluklara rağmen Filistinliler, ibadetlerini yerine getirmeye devam ediyor.

Müslümanlar Mescid-i Aksa'ya akın etti

Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın Kudüs İslami Vakıflar Dairesi'ne dayandırdığı haberde, Ramazan'ın birinci gününde Müslümanların Mescid-i Aksa'ya akın ettiğine dikkat çekildi. İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs kentinde 5 aydan beri Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girmesine engeller çıkardığı hatırlatılan haberde, ramazanın ilk gününde İsrailli güçlerin gençleri Mescid-i Aksa'ya yaklaştırmadığına vurgu yapıldı.

17 Haziran’dan beri kayıptı. İskelet parçaları bulundu 17 Haziran’dan beri kayıptı. İskelet parçaları bulundu

35 bin kişi saf tuttu

İsrail ordusunun Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Filistinli bir genci ağır şekilde darbederek gözaltına aldığı belirtilen haberde, İsrail'in Müslümanları engelleme amacıyla getirdiği kısıtlamalara rağmen yatsı ve teravih namazları için 35 bin kişinin Mescid-i Aksa'da saf tuttuğu aktarıldı. Haberde ayrıca İsrail'in, Mescid-i Aksa'ya çıkan kapılardan biri olan Aslanlı (Esbat) Kapıyı çevreleyen surlara dikenli tel çektiği hatırlatıldı.

Editör: Elif Erdoğan