AK Parti Bolu Belediye Başkan adayı Muhammed Emin Demirkol, gazeteciler Faruk Çidem ve Hüseyin Aykan’ın sunduğu programa katıldı. Demirkol, programda sığınmacılarla ilgili gelen bir soruya, “Merkezi hükümetle uyumlu hareket edeceğiz” cevabını verdi.

Şerit dışından giden kuryeye polisten uyarı: “Üç kuruş için canını tehlikeye atma” Şerit dışından giden kuryeye polisten uyarı: “Üç kuruş için canını tehlikeye atma”

“OTOBÜSE BİNDİRİP GÖNDEREMEZSİNİZ”

Demirkol, sığınmacıları belediye olarak otobüse bindirip gönderemeyeceklerini belirterek, “Mülteci konusu üzerinde akademik ve stratejik olarak düşünülmesi gereken bir konu. Bu çok önemli. Bu konu gündem değiştirmek için kullanılmayacak kadar önemli. Bunun magazinleştirilmesini doğru bulmuyoruz. Hassasiyetimiz çok net. Sayıyı azaltacağız. Bununla ilgili İçişleri Bakanlığı’yla uyum içerisinde çalışma yapmamız lazım. Biz bu söylemlerle sayıyı azaltamadığımız ortada. Bu sözler turist sayısını ciddi şekilde azaltmış. Söylemlerimizi turist sayısını artıracak şekilde planlamalıyız. Sığınmacılarla mücadeleyi merkezi hükümetten bağımsız yapamazsınız. Yapamadığınız da ortada. Merkezi hükümet olmadan sığınmacıları otobüse bindirip gönderemezsiniz. Ne göreviniz ne de yetkiniz” diye konuştu.

Editör: Faruk ÇİDEM