Göztepe maçının kafile başkanları belli oldu Göztepe maçının kafile başkanları belli oldu

Son zamanlarda hakkındaki iddialarla tartışma konusu olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan "affını istediğini" duyurdu. Erkan sosyal medyadan açıklama yaptı. Erkan, "Sayın Cumhurbaşkanımızdan ilk günden beri şerefle yürüttüğüm görevimden affımı talep etmiş bulunuyorum" dedi.

Erkan, şu ifadeleri kullandı: "Kamuoyunun malumu olduğu üzere son dönemde şahsıma yönelik büyük bir itibar suikasti kampanyası düzenlenmiştir. Bu süreçten ailem ve dahası henüz bir buçuk yaşına bile girmemiş günahsız evladımın daha fazla etkilenmemesi için, Sayın Cumhurbaşkanımızdan ilk günden beri şerefle yürüttüğüm görevimden affımı talep etmiş bulunuyorum."Erkan, ‘Enflasyon Raporu 2024-I’in tanıtımı amacıyla 8 Şubat Perşembe günü bilgilendirme toplantısı düzenleyecekti. 

MEHMET ŞİMŞEK'TEN AÇIKLAMA: TAMAMİYLE ŞAHSİ TAKDİRİDİR

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Hafize Gaye Erkan'ın istifasıyla ilgili yazılı bir açıklama yayımladı. Şimşek, "Sayın Hafize Gaye Erkan'ın kararı tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir" dedi. Şimşek, yeni Merkez Bankası Başkanı'nın da kendi önerisi doğrultusunda atanacağını kaydetti.  

Editör: Berfin MUTLU