Zonguldak'tan kısa kısa Zonguldak'tan kısa kısa

Memleket Partisi 5'inci Sıra Aday Cem Saygı'nın dans videosunun sosyal medyada paylaşılması sonrası yaklaşık 150 kişi Memleket Partisi Zonguldak teşkilatından istifa etti. Memleket Partisi Zonguldak Kurucu İl Başkanı ve Milletvekili 2. Sıra Milletvekili Adayı Mukadder Yalçın, bugün düzenlediği basın toplantısında Memleket Partisi 1'inci ve 5'inci sıra adaylarının kendisini ve partisini oldukça zor bir duruma soktuğunu belirterek, "Bu süreçte ne yazık ki, üye sayımızda ciddi bir azalma yaşadık. Tüm bu olumsuzluklar nedeniyle, büyük bir heyecanla çıktığım bu mücadelede yol ayrımına geldim" dedi.

'DEMOKRASİ BİLEŞENLERİ İLE BİRLİKTE YOL YÜRÜYECEĞİZ'

Tarihi seçime ramak kala, parti içinde yaşadığı yanlış bulduğu bir çok şeye daha fazla kayıtsız kalmayacağını ifade eden Yalçın,  açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "İnsanların her geçen gün yoksullaştığı, tek adam anlayışının hakim olduğu bu zulüm düzenine isyan etmek için yola çıkmış, devrimci gelenekten gelen biri olarak gün geldi yaşananları arkadaşlarıma izah edemez duruma geldim.
İşte bu sebeple bir yılı aşkın süredir peşinden koştuğum, daha fazla demokrasi için desteklediğim Memleket Partisi'nden istifa kararı aldım. 14 Mayıs'a kadar Atatürk'ün ışığında Cumhuriyet yolunda mücadele vereceğimizin bilinmesini istiyorum. Demokrasi bileşenlerinin tüm ülkede bir araya geldiği süreçte, sürece katkı veren memleket sevdalıları yoldaşlarımızla birlikte demokrasi bileşenleri ile birlikte yol yürüme kararı almış bulunmaktayız. Süreç birleşerek kazanılır."