Yozgat’ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı Yozgat’ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Haber: Fuat Bayramoğlu

Açılışa Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, Milli Eğiitm Şube Müdürü Hasan Arslan, Bolu’daki birçok Okul kurum Müdürü, okulun velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okulun en üst katını komple “English Street” katı,
Orta katı ise, Robotik gösteriler ve Görsel sanatlar,
En alt katı ise,
Bilim ve Görsel Sanatlar olarak tasarımlanmış.

Programın açılışı, okulun minik folklor ekibinin zarif gösterileri ile başladı.  Okul Müdürü Hasan Allar,  Bilim ve Sanat sergisi ile ilgili teknik bilgileri ihtiva eden nezih bir konuşma ile başladı. 
İl Milli Eğitim Müdürü Dr Cemil Sarıcı’da, Milli Eğitim olarak hedeflerini, buna uygun yapılması gereken çalışmaları, buna yönelen öğretmenlerin başarılarını anlatan konuşma sonrası, Bilim ve Sanat Sergisi açılış kordelasını minik öğrenciler, temsili öğretmenler ve Okul müdürü ile birlikte açtı.
Keman gösterisi çok beğenildi.

Sergide yüzlerce bilim ve sanat sergisi eseri sergilendi. İl Milli Eğitim Müdürü Dr Cemil sarıcı, her bir öğrenci ile tek tek ilgilendi. Her öğrenciden bilgileri tek tek aldı. Onları dinledi. Öğrencilerin heyecanları, özgüvenleri, kendilerini ifade edebilme becerileri görülmeye değerdi. Bu gezi 3 saat sürdü.

Burada öğrencilerin ve stantta görev alan öğretmenlerin, okul yönetiminin heyecanları görülmeye değerdi. Okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin planlama ve organizasyondaki başarılı koordinasyonu sergi boyunca dikkat çekti. Alkış aldı.

Kusursuz bir organizasyon sonunda, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı,  Okulun Öğretmenler odasında bir araya gelerek sergi değerlendirme ve teşekkür toplantısı gerçekleştirdi. Bu çalışmalarda emeği geçen okul yönetimine, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederek başarılar diledi.