Türkiye Büyük Millet Meclisi bu hafta yoğun bir gündemle çalışmalarına devam edecek. Salı günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle özel bir oturum düzenlenecek. Bu oturumda, Meclis'te temsil edilen siyasi partilerin genel başkanları, 10'ar dakikalık konuşmalar yapacaklar. Akşamında 23 Nisan resepsiyonu gerçekleştirilecek.

GENEL SEKRETER ÇÖPOĞLU: "COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİMİZİ TEKRAR İHYA EDEN PEK ÇOK PROJEYE İMZA ATTIK" GENEL SEKRETER ÇÖPOĞLU: "COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİMİZİ TEKRAR İHYA EDEN PEK ÇOK PROJEYE İMZA ATTIK"

ENERJİ TEKLİFİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLAYACAK

Çarşamba günü ise Meclis Genel Kurulu'nda enerji alanındaki yasa teklifi görüşmelerine başlanacak. Bu teklif, yerli üretim ve ithal doğal gazın sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesini sağlayacak düzenlemeler içeriyor. Ayrıca, kıyı ve sahil şeritleri dışında denizler ve göllerde yenilenebilir enerji üretim santralleri kurulabilmesini düzenleyen hükümler de yer alıyor.

FAHİŞ FİYATLARA AĞIR YAPTIRIM

Meclis gündemine gelecek diğer önemli yasa tekliflerinden biri Ticaret Kanunu'nda yapılacak değişikliklerle ilgili olacak. Bu teklif, fahiş fiyat artışlarına karşı işletmelere uygulanacak idari para cezalarını artıracak ve işletmelere kapatma gibi yaptırımları da içerecek.

Ayrıca bu hafta Meclis'e sunulması planlanan bir diğer teklif ise Milli Savunma Bakanlığı'nın teşkilat yapısında yapılacak değişiklikleri kapsıyor.

-Haber Merkezi-