Mars, savaş, enerji ve hareketle ilişkilendirilirken, Uranüs sıra dışı ve beklenmedik olayları temsil eder. Bu iki gezegenin karşıtlığı, ani ve radikal değişikliklere, sürprizlere ve çatışmalara işaret edebilir.

Özgürlük için savaşmak demektir, sizi kısıtlayan koşullar her ne ise bundan kurtulmak için fırsatlarınız olacak bu 6-7 gün. Siz istediğiniz kadar plan program yapın, son dakika golleri her defasında olacaktır. Hızlı davranacağız, hızlı çözümler üreteceğiz ve oldukça tez canlı davranacağız bir süre. Kazalar çok ani gelişebilir, hayatınızı riske atacak aktivitelerden uzak durmakta fayda var.

Maceralara  atılmak için oldukça hevesli olabiliriz, denemediğimiz şeyleri deneme fikri hoşumuza gidebilir. Koşullara çok çabuk isyan edebilir, ani tepkiler verebiliriz. Fazlaca iddialı davranışlarda bulunabilir veya böyle davranışlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizden çok emin değilseniz iddialaşmayın. Çevremizde haksızlığa uğrayan birini gördüğümüz anda tepkimizi ortaya koyacağızdır. Hayatımızda yapamadığımızı yapmak, devrimler yaratmak, kendimizi özgürleştirmek için rahatça harekete geçebileceğiz.

Ani öfke patlamalarına veya irritasyona neden olabilir. İşte bu dönemde, sabırlı ve sakin kalmak önemlidir, aksi takdirde çatışmalara yol açabilir. Mars ve Uranüs'ün hızlı enerjileri, dikkatsizliğe yol açabilir ve bu da kazaların artmasına neden olabilir. Bu dönemde daha dikkatli olmak önemlidir. Dikkat eksikliği ve sabırsızlık artırabilir. İşlerin sonuçlanmasını beklemek yerine hızlı sonuçlar almak isteyebilirsiniz. Bu, hatalara veya çatışmalara yol açabilir.

İlişkilerde gerilimler yaşanabilir, özellikle kişisel özgürlüğü kısıtlayan faktörler varsa. Bu dönemde açık iletişim ve anlayış önemlidir. Bu açı altında radikal değişiklikler yapma eğilimi olabilir. Kariyer, ilişkiler veya yaşam tarzı konularında ani kararlar verebiliriz ama bu kararlar sağlıklı olmayabilir.

Dışarıdan saldırılara açık zamanlardayız. Baktınız ortam çok gerildi, yönetilmesi zor durumlara doğru dönüyor hemen arazi olmakta fayda var. İster siz düşmanlarınıza saldırın, ister düşmanlarınız size saldırıyor olsun, sonuçta ortaya çıkan aksama ve sinirsel gerginlik, büyük ihtimalle olumsuz bir şekilde hayatınızın rutinini bozacaktır. Bu hiç de yararlı bir geçiş değil. Provokasyona gelmeyin.

Özellikle Boğa- Akrep aksında olması; finansal konularda gerilimler daha da artabilir hayatımızda. Beklenmedik sürpriz harcamalar, dijital konularda stresler, elektronik aletlerin bozulması, planların son dakika değişmesi gibi durumlara karşı hazırlıklı olmakta fayda var.

Peki bireysel anlamda bu gergin süreçte ne yaparsak bize iyi gelir?
 Derin ve bilinçli nefes alıştırmaları, sakinleşmeye yardımcı olabilir. Nefes alırken yavaşlayın ve odaklanın. Bu, sinir sisteminizi sakinleştirebilir. Egzersiz yapmak, birikmiş enerjiyi atmanıza yardımcı olabilir. Koşu, yoga veya meditasyon gibi aktiviteler, rahatlamanıza ve stresi azaltmanıza yardımcı olabilir. Duygusal gerilimi ifade etmek önemlidir. İçinizde biriken öfke veya stresi paylaşmak için bir arkadaşınızla veya terapistle konuşabilirsiniz. 

Olaylara daha olumlu bir bakış açısı geliştirmek önemlidir. Olumsuzlukları olumluluklara çevirmeye çalışın ve her durumda bir öğrenme fırsatı bulun. Diğer insanların da bu dönemde gergin olabileceğini unutmayın. Empati kurun ve anlayışlı olmaya çalışın. Eğer mümkünse, kendinize kısa aralar verin ve dinlenin. Bu, zihninizin sakinleşmesine yardımcı olabilir. Kendinize sakin bir ortam yaratmaya çalışın. Rahatlatıcı müzik dinlemek, mumlar yakmak veya doğanın tadını çıkarmak, iç huzurunuzu yeniden bulmanıza yardımcı olabilir.

Dünya üzerinde;
Mars ve Uranüs arasındaki bu açı, toplumsal hareketlerin ve protestoların artmasına neden olabilir. İnsanlar, sosyal veya politik değişiklikler talep etmek için daha fazla enerji ve cesaret bulabilirler. Bu transit, politik arenada gerilimlerin artabileceğine işaret edebilir. Siyasi çatışmalar, ani gelişmeler ve siyasi arenadaki sertleşmeler olabilir. 

Mars'ın savaşçı enerjisi ve Uranüs'ün ani değişiklikleri tetikleyen doğası, doğal afetlerin veya felaketlerin artışını işaret edebilir. Depremler, fırtınalar veya yangınlar gibi olaylar daha fazla dikkat çekebilir. 

Gerede’nin Problemi Çözüme Kavuştu Gerede’nin Problemi Çözüme Kavuştu

Ekonomik dalgalanmalara yol açabileceği düşünülebilir. Finansal piyasalarda ani değişiklikler ve belirsizlikler yaşanabilir. Uranüs, teknoloji ve yenilikle yakından ilişkilidir. Bu dönemde teknolojik alanlarda hızlı gelişmeler ve keşifler olabilir. 

Uluslararası ilişkilerde gerilimleri artırabilir. Sınır anlaşmazlıkları veya diplomatik krizler gündeme gelebilir. Güvenlik sorunları ve çatışmaları artırabileceği unutulmamalıdır. Bu dönemde teknolojik arızalar, siber saldırılar veya enerji kesintileri gibi sorunlar yaşanabilir. Trafik kazaları veya ulaşım sorunları daha fazla olabilir. Büyük yangınlar, patlamalar, bombalama haberlerini daha çok görebiliriz. Uçaklar, hava yolları ile ilgili stresli durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. 

Uzay ile ilgili yeni keşifler ortaya çıkabilir. 

İsrail- Gazze arasındaki savaş halini çok daha sert bir noktaya taşıyabilir, diğer ülkeler dünya üzerinde yaşanan bu orantısız güç gösterisine dahil olmaya çalışabilir.

KAYNAK: DİNÇER GÜNER