​Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Nazif Öztürk, Düzce Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan, İşletme ve Pazarlama mühendisleri, Düzce ve Gölyaka Orman İşletme Müdürlüklerinin İşletme Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurları ile Topukyaylası Orman İşletme Şefliği üretim işlerinde çalışan kooperatiflerin katılımıyla, üretim çalışmalarını ve iş güvenliği konularını içeren eğitim tatbikatı Düzce Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Topukyaylası Orman İşletme Şefliğinde yapıldı.

AŞÇILIK LİSESİNE ÖNEMLİ BELGE AŞÇILIK LİSESİNE ÖNEMLİ BELGE

İki aşamalı olarak düzenlenen eğitimin birinci kısmında Topukyaylası Orman İşletme Şefliği 35 nolu bölmesinde, doğru ağaç kesme teknikleri, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre uyulması gereken hususlar, yürürlükte bulunan standardizasyon esaslarına göre ağaçların nasıl boylanacağı ve değerlendirileceği ile ilgili bilgiler katılımcılara uygulamalı olarak gösterildi. Uygulamada karşılaşılan sorunların katılımcılar tarafından dile getirilip karşılıklı olarak değerlendirilmesinin ardından eğitimin birinci kısmı tamamlandı.

Öğleden sonra Düzorman Deposunda devam eden eğitimin ikinci kısmında üretimde görevli tüm şef ve memurlara standardizasyon, ölçüm ve tasnif işlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı. 2023 yılında belirlenen programların iş termin planında yer alan takvime uygun olarak gerçekleştirilmesi için tüm tedbirlerin bir an önce alınması ve uygulamaya geçilmesine dikkat çekilerek kazasız bir yıl geçirilmesi temennisi ardından eğitim sona erdi.