Tamirci Çırağı', 'Namus Belası', 'Bu Son Olsun' ve 'Resimdeki Gözyaşları' gibi unutulmaz şarkılarıyla dillerden düşmeyen sanatçı Cem Karaca'nın hayatını anlatan 'Cem Karaca’nın Gözyaşları' filmiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

12punto'da yer alan habere göre; Dün sinemaseverlerle buluşan film hakkında mahkemeden durdurma kararı çıktı.  

Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca, sanatçının hayatını konu alan 'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filminin gösteriminin durdurulması için  İstanbul Fikri Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesi'ne başvurmuştu.

Uyuşturucu satıcıları tutuklandı Uyuşturucu satıcıları tutuklandı

ARA KARAR VERİLDİ

Mahkemesi devam eden yargılamada ara karar verildi. Bu karara göre filmin yayımlanması durduruldu.

İcra daireleri durdurma için yetkili kılındı. 

'CEM'İ ÇOK YARALARDI'
Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca, geçtiğimiz günlerde şu açıklamaları yaptı:

"Olayların doğru olarak aktarılması yönünde bir hassasiyetim var. Cem'in hayatını anlatan önemli bir film projesinde eşi ve yasal mirasçısı olarak yok sayılmam beni üzdü..."

SAYGISIZCA BULUYORUM'

"Bir kişinin ölümünün ardından onunla ilgili bir film çekmek etik midir?" sorusuna da devap veren Karaca, "Vefat eden kişinin yasal mirasçılarından izin alınarak yapılıyorsa neden olmasın. Ancak izin almadan, 'Ben yaptım ve oldu, kanunları, hukuku ve merhumun yasal mirasçılarını tanımıyorum' şeklinde bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. Hatta bu şekilde bir yaklaşımı saygısızca ve vefasızca buluyorum" dedi.

Editör: Berfin MUTLU