Eğitim-iş Bolu İl Başkanı Erkan Korkmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Mustafa Alişarlı’yla ilgili Atatürk’ün fotoğraflarını kaldırıp yerine kendi fotoğraflarını koyduğunu söyledi.

Korkmaz’ın ifadeleri şu şekilde;Köklü bir geçmişe sahip olmasına rağmen uzun zamandır atama skandalları ve rektörün akıl almaz uygulamalarıyla gündeme gelen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde sendikamız tarafından ortaya çıkarılan son olay artık bardağı taşırmıştır. Üniversiteler akademik ve idari faaliyetlerini her yıl büyük bir özenle faaliyet raporu olarak yayımlamaktadırlar. Tüm birimlerin katkı sunduğu bu raporlar Rektörlük tarafından kamuoyuna sunulmaktadır.”

BOLU’DAKİ İKİNCİ EVİNİZ BAİBÜ SOSYAL TESİS BOLU’DAKİ İKİNCİ EVİNİZ BAİBÜ SOSYAL TESİS

MİLLİ DEĞERLER KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından 2014 - 2019 yılları arası yayımlanan faaliyet raporlarının üst kısmında Atatürk ve İzzet Baysal'ın fotoğrafları tam sayfa olarak yayımlanmakta iken 2020 yılı itibariyle Atatürk ve İzzet Baysal'ın fotoğrafları kaldırılmış yerine tam sayfa olarak Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı'nın fotoğrafına yer verilmiştir. Atatürk ülkemizin; İzzet Baysal üniversitemizin kurucusudur. Vatandaşı olunan ülkenin kurucusunun, görev yapılan üniversitenin kurucusu ve isim sahibinin fotoğrafını kaldırarak kendi fotoğrafını koymak milli değerleri, Bolu'yu ve Bolu halkını yok saymaktadır. Geldiği günden beri Bolu ve Bolu halkı aleyhinde yer alan, üniversitemize verdiği zararlar sebebiyle ilimizin gelmiş geçmiş en meşhur rektörü olan bu şahsın derhal görevden alınması gerekmektedir. Milli değerler Eğitim-İş'in kırmızı çizgisidir; bu değerlere düşmanlık yapanlar Eğitim-iş'i karşılarında bulmaya devam edecektir.”