HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentin sorunlarını daha yakından öğrenebilmek ve vatandaşların talep ve sorunlarını dinleyebilmek için başlattığı “Mahalle Toplantıları”na devam ediyor. Başkan Özcan, mahalle toplantıları kapsamında Sağlık Mahallesi’nde yaşayan kadınlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Toplantıya belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri de katıldı.

KÖPEKLERİ ŞİKAYET ETTİLER

Toplantıda mahalle sakini kadınlar son günlerde Bolu’nun da önemli sorunlarından birisi haline gelen sokak köpeklerini gündeme getirdi. Kadınlar, mahallelerinde sürü halinde dolaşan sokak köpeklerinden korktuklarını ve önlem alınmasını istedi.

YAMANER İSTİFA ETTİ YAMANER İSTİFA ETTİ

Başkan Özcan, “Sokak köpekleri konusunda farklı düşünen 2 kesim var. Bir kesim hayvan hakları diyerek dokunulmamasını istiyor. Bir diğer kesim ise toplatılmasını istiyor. Biz elimizden geldiğinde sokak köpeklerini barınağımıza koyuyoruz. Oranın da kapasitesi bin 200 civarında. Şuan da kapasite tamamen dolmuş durumda. Ama konuyla ilgili olarak köpek yakalama timimizin sayısını artırıyoruz. Aynı zamanda veteriner hekim sayısı da artacak. Bir diğer önlem olarak da sokak köpeklerinin aç kalmamasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.