Dün adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden Gaziantep’te yıkılan Doğansoy Apartmanı’nın müteahhidi Volkan Raşit Özcan, Serap Apartmanı müteahhidi Reyhan Özkan ve Malatya’da yıkılan Şadoğlu Apartmanı müteahhidi Necdet Hanlıoğlu tutuklanırken, diğer şüpheliler adli kontrolle serbest bırakıldı.

DEPREDEM YİTİRDİKLERİNIN ANISINA FİDAN DİKTİLER    DEPREDEM YİTİRDİKLERİNIN ANISINA FİDAN DİKTİLER  

 

BANKA REDDETTİ

Öte yandan Gaziantep’te birçok insana mezar olan Emre Apartmanı’nın altındaki dükkânı satın almak için 2019’da yapılan kredi başvurusunun, kolonları kesildiği için banka tarafından reddedildiği ortaya çıktı. Ayrıca yaşamını yitiren bir ailenin avukatının bilirkişi raporuna dayanarak yaptığı açıklamada, tutuklanan müteahhitler Ali Emre ve Ahmet Yıldız’ın yaptığı apartmanın enkazından alınan numunelerin beton kalitesinin düşük olduğu, betonun içinde irili ufaklı olmaması gereken taşlara rastlanıldığı bildirildi.

10 İLDEKİ ADLİ TABLO

ADANA: Müteahhit Hasan Alpargün’ün aralarında bulunduğu 13 kişi tutuklandı.

ADIYAMAN: Müteahhit Yavuz Karakuş ve eşi Sevilay Karakuş, müteahhit Şükrü İşitmen, Nusret Özavcı, Mehmet Özkan, Ersin Tekin, Ahmet, Mehmet Fatih ve Efe Bozkurt tutuklandı.

DİYARBAKIR: 15 kişi tutuklandı.

HATAY: Rönesans Rezidans’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun ve diğer müteahhitler Ömer Cihan ile Mustafa Keçecioğlu tutuklandı.

GAZİANTEP: 23 kişi tutuklandı.

KAHRAMANMARAŞ: M.S., Ö.S. ve Ş.A. tutuklandı. Ebrar Sitesi’nin müteahhitlerinden A.D. ile müteahhit R.K. ve Ebubekir Özbey tutuklandı. Afşin ilçesinde 7 kişi tutuklandı.

MALATYA: 29 kişi tutuklandı.

OSMANİYE: 5 kişi tutuklandı.

ŞANLIURFA: Tutuklu sayısı 11’e çıktı.