Salman Tin (32) ve Bilge Kağan Etil (35) tarafından 2018 yılında kurulan KÖFN grubu dağıldı. Bi' Tek Ben Anlarım ile müzik listelerine damga vuran ikili, kariyerlerine bireysel olarak devam etme kararı aldı.

AYRILIK NEDENİ!

Ünlü müzisyenlerin, birlikte yeni proje üretmeyeceği, sadece beraber konser verecekleri belirtildi. Etil'in bir süre yurt dışında yaşayacak olmasının, KÖN'ün dağılma kararında etkili olduğu öğrenildi.

Tek tabancayla EOKA'ya direnen Türk Mukavemet Teşkilatı'nın hikayesi Tek tabancayla EOKA'ya direnen Türk Mukavemet Teşkilatı'nın hikayesi

TAKİPTEN ÇIKTILAR!

Salman Tin ve Bilge Kağan Etil'in, hayranlarını üzen karar sonrası Instagram hesaplarından birbirini silmesi dikkatlerden kaçmadı.

"ÖNCE KİRACIMIZ, SONRA ARKADAŞIMIZ OLDU"

KÖFN, Mart 2024'te Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu'na röportaj vermişti. "Sakarya Üniversitesi’nde Çevre Mühendisliği okuyan gitarist, vokal, söz yazarı ve besteci Salman Tin’le aslen Manisalı olan ama Konya’da doğan Devlet Konservatuvarı’nda Müzik Teknolojileri Ses Mühendisliği okuyan davulcu ve prodüktör Bilge Kaan Etil’in yolu nerede, nasıl kesişti de KÖFN doğdu?" sorusunu Tin cevaplamıştı.

Bilge’yle müzik yolculuklarımız 30'lu yaşlara kadar ayrı yerlerde olmuş. Kız arkadaşımla oturduğumuz 3 1 evin bir odasını kiralıyorduk. Bilge önce o odada kiracımız, sonra arkadaşımız oldu. Bir ay sonra baktık kafamız da uyuşuyor; birlikte çalışmaya, şarkılar yapmaya başladık.

Kaynak: Milliyet