Koç Holding, 65 yıldır çatısı altında bulunan Tat Gıda’nın paylarının yüzde 49,04’ünü ve bazı intifa senetlerini Memişoğlu Tarım Ürünleri’ne sattığını açıkladı.

Sevindiren Gelişmeyi Milletvekili Yüksel Coşkunyürek Duyurdu Sevindiren Gelişmeyi Milletvekili Yüksel Coşkunyürek Duyurdu

Holdingin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, Arçelik ve Aygaz dahil Koç Topluluğu şirketleri, Koç ailesi üyeleri, Koç Topluluğu ile ilişkili vakıfların sahip olduğu payların Tat Gıda Sanayi A.Ş. sermayesinin toplam yüzde 49,04’üne denk gelen kısmı ve ayrıca 15 adet kurucu intifa senedinin Memişoğlu Tarım Ürünleri Ticaret Limited Şirketi’ne satışına yönelik Pay Alım Satım Sözleşmesi imzalandı.

Devre konu toplam yüzde 49,04 oranındaki Tat Gıda paylarının tamamı için devir bedeli, kapanış uyarlamasına tabi olmak üzere 80 milyon 915 bin 335 dolar olarak belirlendi.

Devir işlemleri, Rekabet Kurumu’nun iznine ve Tat Gıda iştiraklerinin devrinin tamamlanması dahil belirli kapanış koşullarına tabi olacak. İşlemlerin üç ay içinde tamamlanması öngörülürken, tarafların bu süreyi 60 gün uzatma hakkı bulunuyor.

Editör: Berfin MUTLU