BOLU’DAN EDİRNE’YE BAKIN KAÇ SAATTE UÇTU BOLU’DAN EDİRNE’YE BAKIN KAÇ SAATTE UÇTU

Tarım ve Orman Bakanlığı, yurt genelinde avlanacak 57 kızıl geyik için illeri ve sayıları açıkladı. İhale kapsamında, 4 bölge müdürlüğü sorumluluğunda toplam 57 kızıl geyik avlanacak.

Avlama ihalesi kapsamında, kızıl geyik avlamak isteyen kişiler birey başına 80 ila 120 bin lira arasında bir ödeme gerçekleştirecek. Böylece, bakanlık ihale sonucunda yaklaşık 5.5 milyon lira gelir elde edecek. Ne ironidir ki bu gelir, Bakanlık tarafından geyik üretim istasyonları için hedeflere yönelik olarak kullanılacak.

BOLU’DA 14 GEYİK AVLANACAK

Avlanacak kızıl geyiklerin dağılımı ise şöyle olacak: Bolu’da 14, Ankara'da 3, Eskişehir'de 27, Bilecik'te 2, Kütahya'da 2, Kastamonu'da 6, ve Bursa, Afyonkarahisar ile Denizli'de 1'er kızıl geyik avlanacak. Bolu iline bağlı Kıbrıscık, Mudurnu ve Seben ilçelerinde ise sırasıyla 3, 4 ve 7 kızıl geyik avlanacak.

İhaleye göre, 40 acente, 16 kişisel istek ve 1 misafir diplomat kontenjanı dahil olmak üzere toplam 57 kızıl geyik avlanacak. Bu kontenjan dağılımı, çeşitli kesimlerden katılımcılara avlama fırsatı sunacak.