Bolu Bağışçılar Vakfı Kurucu Mütevelli Üyesi İş İnsanı Haldun Taşman, annesi Zehra Taşman’ın yaşamı boyunca içinde taşıdığı eğim aşkını memleketi Bolu için eğitim programına dönüştürdü. Zehra Taşman Eğitime ve Kadına Destek Programı’nın ikinci döneminde projeye seçilen 15 kız öğrencinin eğitim süreci başladı.
Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından yürütülen programda hem akademik hem de sosyal beceri anlamında başarılı 15 kız öğrenci eğitim kampında bir araya geldi. Abant’ta bir otelde düzenlenen eğitim kampında kız öğrencilere alanında yetkin eğitmenler tarafından kariyer, liderlik, yaratıcı drama ve iletişim alanlarında dersler verildi.

 ‘Bireysel ve Toplumsal Gelişime Açık Hem Donanımlı Hem de Vicdanlı Kadınlar Yetiştireceğiz’ mottosuyla çıktığımız bu yolda Bolu’lu kadın liderler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Programda konuşma yapan Bolu Bağışçılar Vakfı yönetim kurulu üyesi Şura Öztuncay, kampın Zehra Taşman Eğitime ve Kadına Destek Programının başlangıç aşaması olduğunu belirterek, 
’ Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek kapsamında 15 adet gencimize 12 ay boyunca Liderlik kampları yanı sıra eşitli alanlarda eğitimler vereceğiz. Bunun ilk başlangıcı olan tanışma ve kişisel gelişim kampındayız. Bu çocuklarımızı geleceğe hazırlamak ve daha ileri bir seviyeye taşımak için bir yıllık süreçte kapsamlı bir gelişim programı uygulanacak, Böyle anlamlı programlar için biz bağışçılar olarak her zaman Bolu’nun yararına olabilecek projeleri desteklemeye hazırız’ Dedi. 

Programda yer alan Doç. Dr. Müberra Çelebi Liderlik beceri gelişiminde ekip olma,  problem çözme ve karar verme süreçlerine yönelik insiyatif ve iletişim oyunları, Kurumsal Danışman Cem BATUR Yaratıcı Düşünme Becerileri, Araştırma Görevlisi Mert Şen ise Yaratıcı Drama alanlarında iki gün süresince eğitimler verdiler. Takım ruhunu ve becerisini geliştirmeye yönelik oyunların da olduğu programda kız öğrenciler engelleri aşabilmek için birlikte hareket etti. Takım olarak karşılaştıkları sorunlara çözüm bulan öğrenciler ekip ruhunu daha iyi anlayarak stratejik becerilerini nasıl geliştirebileceklerini öğrendi.

DÜZCELİ ASKER GÖREVİ BAŞINDA ŞEHİT DÜŞTÜ DÜZCELİ ASKER GÖREVİ BAŞINDA ŞEHİT DÜŞTÜ

Kaynak: Haber Merkezi