Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada 1 askerimiz şehit düştü Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada 1 askerimiz şehit düştü

Haber:Berfin MUTLU- Havva Akça

Bolu'da Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde Zerrin Gürcan Uyman'ın öğrencileri tarafından resim sergisi gerçekleştirildi. Düzenlenen serginin açılışında konuşan resim öğretmeni Zerrin Gürcan, ögrencilerin eserlerini tanıttı.

"Ögrencilerin ilgilerine yönelik ders veriyoruz"

Evindeki atölyesinde 5-17 yaş aralığındaki çocuklara resim dersi verdiğini söyleyen Zerrin Gürcan, " Öğrencilerimle onların ilgileri doğrultusunda teknik bilgilerde vererek, resim yarışmalarına, sınavlara katılarak öğrencileri yetiştirmeye çalışıyorum" ifadelerini kullandı.

"Sergi birçok çalışmayı içinde barındırıyor "

Serginin içeriğinde tuval resimleri, akrillik, ressamlarla ilgili bilgilerin yer aldığını belirten Gürcan, " Resim yarışmasında derece kazanan öğrencilerin resimleri, okudukları kitaptan etkilendikleri hikayelerle resimler sergide yer alıyor. Bunların dışında geleneksel sanatlarımızı da hatırlamak anlamında narlarla motifler yapmaya çalıştık ve bir çok çalışmayı görebilirsiniz" şeklinde konuştu.

Etkilendiği kitapları kaleme aldılar

Resim öğretmeni Zerrin Gürcan, ögrencilerin kaleme aldığı eserleri sergiledi. Sergide en dikkat çeken eserlerden biri ise ögrencilerin etkilendiği kitaptan bir kısım kaleme almaları oldu. Zerrin Gürcan, ögrencilerin resimlerinin kitap yazarlarına gönderildiğini olumlu dönüş aldıklarını ve yazarların öğrencilere o eserin yer aldığı kitabı hediye ettiklerini dile getirdi.

Editör: Berfin MUTLU