Cop, seçim sonuçlarını da yorumladığı açıklamasında şunları söyledi:

İlk turda kazanmayı hedefliyorduk, olmadı. Seçim ikinci tura kaldı. Beklediğimiz, sezdiğimiz dip dalga gelmedi. Daha doğrusu, beklediğimizden farklı geldi. Ak Parti'nin kabarttığı milliyetçi rüzgar Sinan Oğan ve MHP'nin yelkenini şişirdi. Ama sınırlı ölçüde.

Ak Parti, MHP, Yeniden Refah, BBP ve Hüda-Par oylarının toplamı Erdoğan'a yetmedi. Erdoğan'ın oyları azınlıkta kaldı. Ak Parti'de ciddi kan kaybı var. Emin olun ki onlar da pek keyifli değiller.

Bolu'dan milletvekili seçilen Yüksel Coşkunyürek, İsmail Akgül ve Türker Ateş’i tebrik ediyorum. Özellikle de MHP'nin tarihinde ilk kez Bolu'dan milletvekilliği kazanması önemli başarıdır. Kampanya döneminde Türker Bey de iyi çalıştı. 2018'e göre ilimizdeki CHP oyu oransal olarak arttı. Elimizdeki sandalyeyi muhafaza ettik.

AKGÜL VE DURAK MHP LİDERİNİ ZİYARET ETTİ AKGÜL VE DURAK MHP LİDERİNİ ZİYARET ETTİ

Aday sıralaması farklı olsaydı ikinci sıradaki yerimizi korur muyduk ya da geçmişte kimi seçimlerde uygulanan tercihli oy yöntemi bugün de olsaydı milletvekili seçilen ben olur muydum soruları, genel tablo itibariyle önemsiz detaylardır. Mecliste Cumhur İttifakı çoğunluğu elde etti. Yeniden Refah ve Hüda-Par gibi, nüfusun yarısını oluşturan kadınların toplumsal hayattaki yeri için tehdit oluşturan partiler mecliste temsil olanağı buldu.

Ne yapılmalıydı? Olan oldu artık ama yine de söyleyeyim; Düzce ve Rize'de CHP'ye milletvekili kazandıran "6 partinin tek listede birleşmesi" formülü tüm Türkiye'de hayata geçmeliydi.

Bu koşullarda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Çankaya'ya çıkarmak demokrasimiz için hayati bir görev haline gelmiştir.

Maç daha bitmedi! Önümüzde mücadele dolu, seçmeni teker teker ikna edeceğimiz bir 13 gün var. Kendi adıma konuşayım; üzerime ne düşerse yapacağım.

Gelelim teşekkür faslına.

- İl Başkanımız Ersan Türkoğlu'na teşekkür ediyorum. Çeşitli kısıtlar yüzünden aklındakileri sahaya tam yansıtamayan zeki bir teknik direktör gibiydi.

- Belediye Başkanımız Tanju Özcan'a teşekkür ediyorum. Köy köy, ilçe ilçe dolaştık. Geçici ihraç olduğu partisi ve onun cumhurbaşkanı adayı için oy istedi. Söylenmesi gereken ne varsa vatandaşa söyledi. Elinden geleni yaptığına birinci elden şahidim.

- Deva Partisi Bolu il örgütüne teşekkür ediyorum. Beni hiç yalnız bırakmadılar. Nitelikli insanlardan oluşan örgütüyle Deva Partisi, yürüttüğüm kampanyaya büyük katkıda bulundu. İl Başkanı N. Gürkan Yetkin, merkez ilçe başkanı Güngör Arslan, Reşat Ateş, İsmail İltir, Emine Davarcıoğlu, Aydın Bey, genç kardeşlerim Bergen, Barış, Tuğrul, Aydın, Ahmet, Koray, Yunus ve diğerleri. Adını unuttuğum herkesten özür dileyerek, sizlerle omuz omuza mücadele etmekten onur duyduğumu belirtmek istiyorum.

- CHP Kadın Kolları'na teşekkür ediyorum. Gene en çok siz çalıştınız. Hülya, Emine, Gönül, Güldane ve diğer ablalarım. Sizleri çok seviyorum. Mualla Abla'nın aziz hatırasına armağan edeceğimiz bir zaferi 14 Mayıs'ta elde edemedik, inşallah 28 Mayıs'ta kazanacağız.

- Başta Alaattin Karadoğan olmak üzere İl Genel Meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum. Dere tepe çalıştılar. Hatta şöyle diyeyim, CHP'li İGM üyelerini bir birim olarak kabul edeceksek, partinin en iyi çalışan birimi oldular.

- Ek olarak partili avukatlarımıza, Hakkı Fidan'a, Kanber Öztoprak'a, Muhip Turan'a, İsmail Hakkı Candemir'e ve adını şu anda hatırlayamadığım birkaç üyemize daha teşekkür ediyorum.

İkinci yarı başlıyor. Önümüzde kazanılacak bir maç var. Ha gayret!