HABER: FARUK ÇİDEM

İstanbul depremine uyarı! İstanbul Otogarı'nın demirleri göründü İstanbul depremine uyarı! İstanbul Otogarı'nın demirleri göründü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından belirlediği illerin belediye başkanlarını deprem bölgesinde çalışma yapmak için görevlendirdi. Genel Merkez tarafından görevlendirilen başkanlardan birisi olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise Adıyaman’daki çalışmaları gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Özcan, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi büyükşehir belediye başkanlarının koordinasyonunda bazı belediyelere görev vermiş. Bizim de olduğumuz belediyelere Adıyaman ve ilçelerinde çalışma yapma görevi vermiş. Bize tebliğ edecekler. Adıyaman’ın belirlenen ilçelerinde alt yapı çalışması yapmanı bekliyoruz diyecekler. Biz de elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte hükümet ilbank paylarını artırırsa biz de daha fazla yardımcı olmuş oluruz. Devletin cebinden 30 milyar dolar çıkacaksa bunun belki 15’i belediyeler tarafından karşılanmış olacak. Bize 3 liralık katkı versinler. Biz bunun karşılığında 6 liralık hizmet verelim” dedi.