CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık için çalışmalara başladığı bildirildi. Siyasal iletişimci Nur Tuğba Aktay'ın verdiği bilgilere göre, Kılıçdaroğlu'nun parti tabanı ve delegeler arasındaki talep doğrultusunda harekete geçtiği belirtildi.

Aktay, Kılıçdaroğlu'nun ekibiyle birlikte CHP içinde genel başkanlık için hazırlıklara başladığını vurgulayarak şunları dile getirdi: "Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP genel başkanlığı için çalışmalara başladığına dair bilgiler elde ettik. Parti tabanında ve delegeler arasında bu yönde bir talep olduğu görülüyor."

Kemal Kılıçdaroğlu, 13 yıl süren genel başkanlık görevini Kasım 2023'te gerçekleşen kurultayda 812 oy alan Özgür Özel'e devretmişti. Ancak parti içindeki bazı çevrelerden gelen talepler doğrultusunda, Kılıçdaroğlu'nun tekrar genel başkanlık için sahaya indiği ifade ediliyor.

Akdeniz'de 5 büyüklüğünde deprem Akdeniz'de 5 büyüklüğünde deprem

Öte yandan, Nur Tuğba Aktay'ın aktardığına göre, bu süreçte Özgür Özel'in de durumdan haberdar olduğu ve parti içinde çeşitli açıklamalar yaptığı belirtiliyor. Kılıçdaroğlu'nun yeni dönemdeki stratejileri ve çalışmaları yakından takip ediliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ