1.Etabın yapım ihalesi 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen yüzyılın felaketi olarak adlandırılan deprem sebebiyle 1 kez tarih ertelemesi ile birlikte 2 kez yapıldı; İlk ihale Geçerli Teklifin Alıma Ayrılan Ödeneğin/Yaklaşık Maliyetin Üzerinde Olması Nedeniyle TOKİ tarafından iptal edilmişti. İkinci ihale ise; Geçerli Teklifin Yaklaşık Maliyetin Üzerinde Olması Nedeniyle ibaresi ile TOKİ tarafından iptal edildi. 1.Etabın ihalesi TOKİ tarafından 20 Ekim’de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (Toki) - Toplantı Salonunda Saat:11.00’da gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; ‘’ GEREDEMİZE MÜJDE! Hafta içerisinde TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut'u AK Parti Bolu Milletvekilimiz Yüksel Coşkunyürek ve AK Parti İlçe Başkanımız Mehmet Çongar ile birlikte yaptığımız ziyarette Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi konusunda istişarelerde bulunmuştuk. An itibari ile Kentsel Dönüşüm İhalesi gerçekleşmiş olup 10 firmanın teklif verdiği tarafımıza bildirildi. Yasal mevzuat çerçevesinde teklifler değerlendirildikten sonra ihale onayı gerçekleştirilecek. En kısa sürede çalışmalara başlanacak.

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Bu minvalde; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki'ye, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut'a, AK Parti Bolu Milletvekilimiz Yüksel Coşkunyürek'e, AK Parti İl Başkanımız Suat Güner'e, AK Parti İlçe Başkanımız Mehmet Çongar'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gelişmeler tarafımıza iletildikçe siz değerli vatandaşlarımız ile paylaşmaya devam edeceğiz’’ ifadelerine yer verdi. Elif Erdoğan