Videoizlemek

Deprem büyük korku yaşattı Deprem büyük korku yaşattı

İstanbul ve Ankara arasındaki konumu, Köroğlu Dağları'nın 2200 metre rakımlı zirvesindeki yerine rağmen ulaşım kolaylığıyla tercih edilen Kartalkaya Kayak Merkezi'nde 2 bin yatak kapasiteli 5 otel yüksek doluluk oranıyla hizmet veriyor. Yerli ve yabancı misafirlerin kar kalınlığı 2 metreyi geçen, toplam uzunluğu 75 kilometrelik 25 pistte kayak ve snowboard yaptığı merkezde çocuklar ayrıca, oluşturulan mini kulüpler ve çeşitli aktivite alanlarında eğleniyor.

Batı Karadeniz Otelciler Derneği (BAKTOD) Başkanı ve Kartalkaya'daki bir otelin Yönetim Kurulu Saşkanı Halit Ergül, tatili yoğun geçirdiklerini belirterek, "Gelen misafirlerin ilgi ve alakası çok iyi. Kar da çok güzel yağdı. Şu anda pistlerde en az olan yerde 2 metrenin üzerinde kar var. Otel dolulukları da yaklaşık yüzde 90-95 arasında. Misafirlerimizin ilgisi çok iyi." değerlendirmesinde bulundu.

Ergül, Kartalkaya'nın şu an Türkiye'nin en iyi kar alan bölgesi olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Yarıyıl tatilinden sonraki rezervasyonlarımız da oldukça iyi. Bu ilginin iyi olmasının tek sebebi karın çok iyi olması. Çocuklarımızı tüm otellerimizde oyalayabilecek mini kulüpler var. Bir de çocukların dilinden anlayan kayak öğretmenleri var. Zaten herkes buraya kayak için geliyor."

- "Burada yeni arkadaşlar ediniyorum"

Yarı yıl tatilini değerlendirmek için eşi ve kızı ile İstanbul'dan gelen Görkem Özergin, her yıl kar keyfi için Kartalkaya Kayak Merkezi'ni tercih ettiklerini anlattı. Özergin, "Buranın en güzel yanı İstanbul'a yakın olması. Arabayla gelebiliyor olmamız. Erzurum, Kayseri gibi lokasyonlar daha zor ve meşakkatli oluyor. Eşim ve kızımız da burayı çok seviyor. O yüzden hep buraya geliyoruz." ifadesini kullandı.

Ailesi ile kayak yapan 11 yaşındaki Ece Özergin de tatilinin çok güzel geçtiğini vurgulayarak, "Genellikle kayak yapıyorum. Çocuk atölyeleri de var. Oralarda da vaktimi güzel şekilde değerlendiriyorum. Burada yeni arkadaşlar da ediniyorum." diye konuştu. Ankara'dan ilk defa merkeze gelen Reşat Yılmaz ise "Hava güzel. Eğleniyoruz. Keyif alıyoruz. Kar da pistler de çok güzel. Keyif alarak kayıyoruz." dedi.

AA

Editör: Berfin MUTLU