Gerede’de eksi 15’lere kadar düşen hava sıcaklığı neticesinde yoğun şekilde yağan kar birikintileri Gerede Belediyesi Atölye Amirliğine bağlı ekipler, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Zabıta ekipleri denetiminde başta ana caddeler olmak üzere tüm mahallelerin sokaklarında temizleme çalışmalarına devam ediyor.

İlçede yağışın başladığı günden itibaren, acil eylem planına göre hareket eden Atölye Amirliği ekipleri yoğun kar yağışını ve olumsuz hava şartlarını vatandaşlara hissettirmemek için yolları açtılar. Kar kalınlığının yer yer 50 cm’ye kadar ulaştığı alanlar ve mahalle aralarında çalışmalar devam ediyor. Öte yandan, yaya yolunda biriken karların temizliği için kar küreme araçları, öncelikli olarak çarşı merkezindeki kaldırımlar ve halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelerin temizliğinde kullanılıyor.

HASTANE YÖNETİMİNDEN HUZUREVİNE ZİYARET HASTANE YÖNETİMİNDEN HUZUREVİNE ZİYARET

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar açıklamasında; “Kar küreme ve yol açma çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Atölye Amirliği ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, Zabıta Müdürlüğümüzün gözetiminde başta; ana arterler olmak üzere, ilçemizin tüm noktalarında çalışmalarını sürdürüyor. Belediyemiz iş makinelerinin çalışmalarından sonra araçlarını çıkarmak, bahçesini ve kapı önlerini açmak için kar birikintilerini yola atmamalarını kıymetli vatandaşlarımızdan rica ediyorum.”