Haber: Fuat Bayramoğlu

Bolu’nun en yeni okullarından Bolu Kanuni Anadolu Lisesi yıl sonu resim sergisi, 29 Nisan 2024 pazartesi günü saat 13:15’te, Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Dr Cemil Sarıcı,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Bilgiç,  Okul Müdürü Vedat Açıkgöz, Görsel sanatlar öğretmenleri Emine İşleyici ve Sevil Yavuz açılış kurdelasını keserek,  serginin açılışı gerçekleştirildi.


Serginin açılışına ayrıca veliler, öğrenciler ve sanatsever kalabalık bir topluluk icabet etti. Bu sergiye Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Hasan Allar, Orhan Gazi Ortaokulu müdürü Ahmet Topal, açılış anında hazır bulundu. 

Tanju Özcan ‘hodri meydan’ dedi Tanju Özcan ‘hodri meydan’ dedi

Okulun Görsel Sanatlar öğretmenlerinden Emine İşleyici ve Sevil Yavuz rehberliğinde hazırlanan yılsonu resim sergisinde 100 aşkın eserle katılındı.

Sergide karakalem portre, natürmort, desen ve imgesel çalışmalar,  akrilik tuval çalışmaları, tuval üzerine atık malzemelerle yapılan kolaj çalışmaları, suluboya, büyük boy pastel boya çalışmaları yer aldı.

Misafirlere ayrıca kokteyl ikramları da yapıldığı sergide, bu sergiye emek veren 42 öğrencinin ortaya koydukları eserleri hakkında, ziyaretçilere teknik ve sanatsal bilgilerini sundular.

Gün içinde sergiye ziyaretçi akınının sürdüğü, gelen haberler arasında yerini aldı.